REKLAMA

fotografia dziecięca i noworodkowa

piątek, 02 styczeń 2015 15:37

Na jasielskim rynku - Sylwester pod chmurką

IMG 4224Przed północą 31 grudnia ubiegłego już roku jasielski rynek wypełnił się mieszkańcami miasta i okolic oraz ich gośćmi, którzy chcieli razem pożegnać stary i powitać Nowy – 2015 - Rok.


Były tańce przy dyskotekowej muzyce, noworoczne życzenia, fajerwerki, jasielskie kalendarzyki z grosikami na szczęście i konkurs ekologiczny z nagrodami, a co najważniejsze – wspaniały klimat radosnej zabawy.

Do hasania przy dźwiękach muzyki - już od godz. 22. - skutecznie zagrzewał wszystkich, którzy zawitali na jasielski rynek, didżej M-Lukas czyli Łukasz Michnal, puszczający przeboje łączące pokolenia, czyli niezapomniane hity z różnych lat.

IMG 4125

IMG 4147

Przed północą życzenia szczęścia, zdrowia, spełnienia marzeń, pragnień i nadziei, wszelkiej pomyślności i samych sukcesów w każdej dziedzinie życia, złożyli wszystkim świętującym nadejście Nowego Roku: wicemarszałek województwa podkarpackiego Maria Kurowska, burmistrz Jasła Ryszard Pabian wraz z zastępcą Antonim Pikulem oraz przewodniczący Rady Miejskiej Jasła Henryk Rak. Maria Kurowska podziękowała również za głosy otrzymane w ostatnich wyborach, dzięki którym wróciła do działalności publicznej i zapewniła, że swoje nowe role: radnej sejmiku i wicemarszałka województwa podkarpackiego będzie pełnić służąc Jasłu, ziemi jasielskiej i całemu Podkarpaciu oraz wszystkim jego mieszkańcom.

IMG 4162

Po chóralnym odliczaniu ostatnich sekund mijającego roku w niebo wystrzeliły fajerwerki. Efektowny pokaz na kilka minut przerwał trwające na płycie rynku tańce, hulanki, swawole, ale zabawy nie zakończył. Gdy przebrzmiały ostatnie wystrzały i dopaliły się resztki rozbłyskających nad domami sztucznych ogni wszyscy wrócili do tańców i składania sobie nawzajem życzeń na Nowy Rok. Samorządowcy do życzeń dołączali kalendarzyki na 2015 rok z zafoliowanymi grosikami na szczęście.
Sylwestrową zabawę pod chmurką na jasielskim rynku zakończył - wzorem ubiegłych lat – ekologiczny konkurs, polegający na zbiórce szklanych opakowań, głównie butelek, za które można było wylosować nagrody ufundowane przez Wydział Ochrony Środowiska UMJ, m.in.: odkurzacz, roboty kuchenne, suszarkę do grzybów, zestaw do nawigacji, tablet, odtwarzacz DVD. Rolę sierotki losującej szczęśliwe numerki odegrała w tym roku 6-letnia Julia, a cenne nagrody wręczył uradowanym posiadaczom zwycięskich kuponów dyrektor Jasielskiego Domu Kultury Janusz Szewczyk.
Organizatorami powitania Nowego Roku na jasielskim rynku byli Burmistrz Miasta Jasła i Jasielski Dom Kultury.

IMG 4462

***
Zakończenie starego i rozpoczęcie nowego roku na jasielskim rynku nie było jedyną sylwestrowo-noworoczną propozycją Jasielskiego Domu Kultury. Miłośników X muzy Kino JDK zaprosił na specjalny sylwestrowy seans filmowy, na który złożyły się dwie komedie romantyczne: „Scenariusz na miłość” i „Dzień dobry, kocham Cię”. Dopełnieniem filmowego wieczoru w Kinie JDK była lampka szampana i słodkie „co nieco”.

JDK - st

REKLAMA

Fotograf Jasło

 

Dodaj komentarz

Redakcja portalu www.miastojaslo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do wycięcia całego komentarza lub jego fragmentu. Wszystkie komentarze wymagają akceptacji administratora portalu. Dodanie komentarza jest jednoznaczne z akceptacją zasad zawartych w regulaminie portalu.

Regulamin