REKLAMA

fotografia dziecięca i noworodkowa

wtorek, 09 grudzień 2014 00:00

Figle i psoty Mikołajka

1Czy prezent może okazać się kłopotliwy i co zrobić z kolejną grą w chińczyka pod choinkę przekonali się mali uczestnicy „Mikołajków z Mikołajkiem” w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle.


5

Zainspirowani pomysłowością pewnego sympatycznego urwisa, głównego bohatera serii książek R. Goscinn’ego i J. J. Sempe, zabawy mieliśmy co niemiara. Tradycyjnie wysłuchaliśmy głośnego czytania o przygodach Mikołajka i na prośbę Hieronima Latawca –wysłannika św. Mikołajka sprostaliśmy zdaniom, jakie przygotowała dla nas książkowy zawadiaka. Przekonaliśmy się, że zimowe rebusy to świetna zabawa, wytężyliśmy słuch w głuchym, czasem głośnym, a nawet poplątanym telefonie i sprawdziliśmy zawartość worka z prezentami, które nas zaskoczyły, rozbawiły i zaciekawiły. Nie zabrakło także niespodzianek, na które wszyscy czekali. W spotkaniu wzięły udział dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 i 2 w Jaśle.

2

3

4

„Mikołajki z Mikołajkiem” odbywają się corocznie z inicjatywy „Fundacji ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom”. Organizowane są przez różne instytucje kultury w Polsce.

MBP w Jaśle

REKLAMA

Fotograf Jasło

 

Dodaj komentarz

Redakcja portalu www.miastojaslo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do wycięcia całego komentarza lub jego fragmentu. Wszystkie komentarze wymagają akceptacji administratora portalu. Dodanie komentarza jest jednoznaczne z akceptacją zasad zawartych w regulaminie portalu.

Regulamin