REKLAMA

fotografia dziecięca i noworodkowa

poniedziałek, 01 grudzień 2014 00:00

Dzień Edukacji Globalnej w MDK

1-(2)W dniach 21 oraz 25 listopada 2014 r. w Młodzieżowym Domu Kultury w Jaśle odbyły się Dni Edukacji Globalnej.


Pierwsze spotkanie zgromadziło na naszej sali najmłodszych miłośników podróży, którzy mieli okazję zobaczyć malowniczą i egzotyczną Mongolię, o której opowiadał pan Piotr Gogosz – jaślanin z pochodzenia, podróżnik z zamiłowania. Pan Piotr prezentując zdjęcia z tego pięknego kraju mówił o zwyczajach oraz tradycjach tamtejszej ludności, a także poruszał wiele ciekawych kwestii na temat historii i geografii tego kraju.
Dzieci miały sposobność wcielić się na chwilę w mieszkańców Mongolii przymierzając charakterystyczne dla tego kraju stroje, mogły również na własne oczy zobaczyć niektóre wyjątkowe eksponaty: jak czarkę, z której pija się w Mongolii herbatę, groty strzał itp.

2

25 listopada Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle odwiedzili natomiast uczniowie z Liceum Ogólnokształcącego w Kołaczycach, którzy także wysłuchali prezentacji pana Piotra. Na pewno spotkanie to było dla nich cenną lekcją, a być może również inspiracją do podjęcia przez nich w przyszłości podobnych podróży. Po ciekawych opowieściach z Mongolii młodzież obejrzała film „ Żywnościokilometry” w reż. Tadd’a Fetting’a.
Hasłem tegorocznej edycji Tygodnia Edukacji Globalnej było bowiem BEZPIECZEŃSTWO ŻYWNOŚCIOWE, dlatego też pokazano dokument o tematyce dotyczącej problemu żywności na świecie, a dokładniej kwestii: jaką ilość kilometrów musi przebyć jedzenie aby trafić na nasze stoły. W filmie zostało poruszonych wiele wątków, które wiążą się z negatywnymi obliczami globalizacji.
Spotkania zorganizowane w ramach Tygodnia Edukacji Globalnej miały na celu uświadomienie przybyłym osobom zjawiska globalizacji, które z jednej strony ma swoje pozytywne konsekwencje, ale także w wielu dziedzinach życia powoduje nieodwołalne zniszczenia na różnych płaszczyznach.

MDK Jasło

REKLAMA

Fotograf Jasło

 

Dodaj komentarz

Redakcja portalu www.miastojaslo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do wycięcia całego komentarza lub jego fragmentu. Wszystkie komentarze wymagają akceptacji administratora portalu. Dodanie komentarza jest jednoznaczne z akceptacją zasad zawartych w regulaminie portalu.

Regulamin