środa, 19 listopad 2014 00:00

New Bone rozpoczęli JasMaty

IMG 5452Oklaski na stojąco i żywa reakcja publiczności towarzyszyły występowi krakowskiej formacji New Bone w Jasielskim Domu Kultury.

Piątkowy koncert rozpoczął drugie JasMaty – Jasielskie Jazzowe Klimaty, nad którymi patronat sprawuje wybitny jaślanin, znakomity kompozytor Jerzy „Duduś” Matuszkiewicz.
Muzycy zaprezentowali publiczności materiał z najnowszego wydawnictwa „Follow Me”. Na czwartej płycie zespołu znalazły się evergreeny dwóch wybitnych polskich kompozytorów – Henryka Warsa i Bronisława Kapera we współczesnych, jazzowych aranżacjach. Rozpoczęli swój występ utworem „The Color Of Love” w aranżacji Dominika Wani. Po powitaniu słuchaczy sięgnęli po utwór Henryka Warsa „Na pierwszy znak”, w nowoczesnej aranżacji Andrzeja Jagodzińskiego. Muzycy odkrywali przed słuchaczami nowe, jazzowe barwy znanych przedwojennych przebojów. Kompozycje rozbudowane do ośmiu, a nawet dziesięciu minut zasłużenie nagrodzone zostały gromkimi brawami.

IMG 5475

Miłośnicy jazzu usłyszeli również utwory : „Follow Me” – nominowaną do Oscara kompozycję Bronisława Kapera z filmu „Bunt na statku Bounty” z 1962 roku z Marlonem Brando w roli głównej, „Na pierwszy znak” i „Sex appeal”, autorstwa Henryka Warsa, którą pamiętamy ze znakomitej interpretacji Eugeniusza Bodo w filmie „Piętro Wyżej” z 1937 roku. Na zakończenie zespół przypomniał utwór zamykający ich przedostatni album „Oh! The End”. Zespół wystąpił w składzie: Tomasz Kudyk - trąbka, Bartłomiej Prucnal - saksofon altowy, Dominik Wania - pianino, Maciej Adamczak - kontrabas i Dawid Fortuna – drums.

Organizatorem II JasMatów – Jasielskich Jazzowych Klimatów jest Jasielski Dom Kultury. Partnerem wydarzenia jest Miasto Jasło.
pch (JDK)