REKLAMA

fotografia dziecięca i noworodkowa

niedziela, 09 listopad 2014 00:00

Lego Mindstorms, roboty i siła Internautów!

robotyka22 i 29 listopada br. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle odbędą się warsztaty z robotyki, w ramach których dzieci ze szkół podstawowych dowiedzą się jak, wykorzystując interaktywne klocki Lego Mindstorms, stworzyć własnego robota. Wszystko dzięki projektowi „Robotyka w Bibliotece”, który został sfinansowany przez Internautów z całej Polski!


Środki na realizację projektu zostały zebrane przez portal Fundujesz.pl – pierwszą w Polsce platformę crowdfundingową dedykowaną trzeciemu sektorowi. Crowdfunding – to forma finansowania społecznościowego, w której wiele osób małymi wpłatami wspiera pomysłodawcę, by ten mógł zrealizować swój projekt.
Projekt „Robotyka w Bibliotece” wsparło ponad 40 osób z całej Polski. To pokazuje siłę jaka drzemie w takich społecznościowych akcjach. Każdemu, kto w jakikolwiek sposób przyczynił się do sukcesu tego projektu, serdecznie dziękujemy! – mówi Agata Warywoda, odpowiedzialna za realizację projektu w MBP w Jaśle.
„Robotyka w Bibliotece” to pomysł studentów Politechniki Rzeszowskiej i wolontariuszy Fundacji Rozwoju Wolontariatu oraz Programu "PROJEKTOR - wolontariat studencki". Kamil Wrzos i Mateusz Salach postanowili, że podczas dwóch weekendów wspólnej nauki i zabawy wprowadzą grupę 40 dzieci w świat nowych technologii, kreatywnych rozwiązań i konstrukcyjnego myślenia.
Dlaczego postanowiliśmy pokazać dzieciakom z biblioteki robotykę? To przyszłościowy kierunek, i jeden z zawodów marzeń wymienianych przez uczestników naszych zajęć. Mamy nadzieję, że zajęcia przybliżą im tajniki robotyki, a także sprawią, że ktoś z nich wybierze właśnie taką przyszłość – mówi Kamil Wrzos, Pełnomocnik Zarządu Fundacji Rozwoju Wolontariatu.
Fundacja Rozwoju Wolontariatu posiada 10-letnie doświadczenie współpracy ze szkołami przy realizacji projektów edukacyjnych w ramach programu „PROJEKTOR - wolontariat studencki”. "Robotyka w Bibliotece" jest pierwszym projektem realizowanym we współpracy z nowym partnerem - Miejską Biblioteką Publiczną w Jaśle oraz pierwszym działaniem umieszczonym na portalu crowdfundingowym. Mamy nadzieję, że nie jest to wspólna jednorazowa akcja, a początek dalszej współpracy – dodaje Beata Lachowicz, wiceprezes Fundacji Rozwoju Wolonatariatu.
Szczegółowe informacje dotyczące harmonogramu i zapisu na warsztaty w ramach projektu „Robotyka w Bibliotece” będą dostępne na stronie www.mbp.jaslo.pl od 12 listopada br.

MBP w Jaśle, Fundacja Rozwoju Wolontariatu

REKLAMA

Fotograf Jasło

 

Dodaj komentarz

Redakcja portalu www.miastojaslo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do wycięcia całego komentarza lub jego fragmentu. Wszystkie komentarze wymagają akceptacji administratora portalu. Dodanie komentarza jest jednoznaczne z akceptacją zasad zawartych w regulaminie portalu.

Regulamin