REKLAMA

fotografia dziecięca i noworodkowa

czwartek, 30 październik 2014 00:00

Wolontariat, crowdfunding, biblioteka! O projekcie „Robotyka w Bibliotece”

133Wolonatriusze Programu "PROJEKTOR - wolontariat studencki" – studenci Politechniki Rzeszowskiej podjęli się realizacji ważnego zadania.


Za pomocą Lego Mindstorms chcą pobudzić dziecięcą wyobraźnię. Dzięki nim, w listopadzie, Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle ma szansę zmienić się w przestrzeń realizacji dziecięcych marzeń. Środki niezbędne do realizacji projektu zbierane są metodą crowdfundingową – dzięki Portalowi Finansowania Społecznościowego Fundujesz.pl dedykowanego dla trzeciego sektora.
Projekt "Robotyka w Bibliotece" jest skierowany do 15-20 najmłodszych czytelników jasielskiej biblioteki, w wieku od 8-12 lat, zainteresowanych budowaniem robotów z klocków Lego. Podczas 2 spotkań odbywających się w trakcie 2 weekendów mali uczestnicy dowiedzą się m.in. jak zaprogramować własnego robota, czym są czujniki koloru i dotyku, w co zamienić zwykłą puszkę po napojach. Podczas warsztatów odwrócimy tradycyjny podział twórca-odbiorca i pokażemy dzieciakom, że sami mogą stać się twórcami, a to już prawie jak posiadać super moce!

12
Do zrealizowania celu wolontariusze potrzebują 900 zł, które przeznaczą na:
• dojazd do Jasła
• pomoce dydaktyczne
• certyfikaty uczestnictwa

Aby wesprzeć projekt "Robotyka w Bibliotece" wejdź na


Głównym celem Fundacji Rozwoju Wolontariatu jest tworzenie warunków dla systematycznego, trwałego, opartego o wiedzę rozwoju wolontariatu w Polsce. Fundacja ma na celu także promowanie idei wolontariatu a przez to zaangażowanej, odpowiedzialnej i aktywnej postawy wśród Polaków. Fundacja realizuje program „PROJEKTOR – wolontariat studencki”, którego autorem i fundatorem jest Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności. Program uzyskał także wsparcie Fundacji PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza, a honorowy patronat nad inicjatywą objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej.

13

Więcej informacji:
Kamil Wrzos
Pełnomocnik Zarządu Fundacji Rozwoju Wolontariatu - koordynator projektu
tel. 500 365 798
e-mail:

Agata Warywoda
Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle
tel. 13 446 26 02, wew. 36.
e-mail:

MBP Jasło, Fundacja Rozwoju Wolontariatu

REKLAMA

Fotograf Jasło

 

Dodaj komentarz

Redakcja portalu www.miastojaslo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do wycięcia całego komentarza lub jego fragmentu. Wszystkie komentarze wymagają akceptacji administratora portalu. Dodanie komentarza jest jednoznaczne z akceptacją zasad zawartych w regulaminie portalu.

Regulamin