REKLAMA

fotografia dziecięca i noworodkowa

poniedziałek, 27 październik 2014 00:00

Ola Tocka najlepsza w kraju

10487702 531098643686132 1028958689 nAleksandra Tocka z Jasielskiego Domu Kultury zdobyła I miejsce w IX Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Ten ton”, który odbył się w minioną sobotę, (25 października br.) w Warszawie.


Piosenką z repertuaru Ewy Bem „Sprzedaj mnie wiatrowi”, podopieczna Ewy Grzebień wyśpiewała swój kolejny sukces. Aranżację do utworu opracował Wojciech Nowicki, muzyk z Jasielskiego Domu Kultury. Prezentacje oceniało jury, w którym zasiadali: Grażyna Łobaszewska, Joanna Zagdańska oraz Łukasz Zagrobelny. - Uważam, że poziom był bardzo wysoki. W Festiwalu uczestniczyli młodzi ludzie, którzy brali udział w programach typu „talent show”, jak i z uznanych ośrodków muzycznych w Polsce. Ci, którzy występowali byli niejednokrotnie laureatami prestiżowych ogólnopolskich konkursów piosenki. Tym bardziej więc cieszy sukces Oli – mówi Ewa Grzebień, instruktor muzyki z Jasielskiego Domu Kultury.

Ola
Festiwal adresowany jest do dzieci i młodzieży w trzech grupach wiekowych: uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych i studenci. W tym roku w konkursie udział wzięło blisko 100 wykonawców z całej Polski. W swojej kategorii (szkoły ponadgimnazjalne i studenci) Ola pokonała 35 konkurentów. – Byłam bardzo zaskoczona tą nagrodą, a w trakcie rozmowy z Joanną Zagdańską, dowiedziałam się, że „otarłam” się o Grand Prix. To dla mnie ogromne wyróżnienie – mówi wzruszona Ola.
Ogólnopolski Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Ten Ton” nawiązuje do polskiego repertuaru, a jego celem od samego początku jest promocja śpiewających dzieci i młodzieży. Przez te kilka lat patronami tych spotkań wokalnych byli m.in.: Jacek Cygan, Seweryn Krajewski, Marek Dutkiewicz, Jarosław Kukulski, Maryla Rodowicz i Grażyna Łobaszewska. W tym roku młodzi soliści śpiewali piosenki Ewy Bem.

kp (JDK)

REKLAMA

Fotograf Jasło

 

Komentarze  
+2 # ona 2014-10-29 13:29
:-) gratulacje
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz

Redakcja portalu www.miastojaslo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do wycięcia całego komentarza lub jego fragmentu. Wszystkie komentarze wymagają akceptacji administratora portalu. Dodanie komentarza jest jednoznaczne z akceptacją zasad zawartych w regulaminie portalu.

Regulamin