REKLAMA

fotografia dziecięca i noworodkowa

niedziela, 26 październik 2014 00:00

Zainteresowani współczesną literaturą

IMG 1517Ewelina Wietecha, Filip Nowak, Justyna Wójcik, Miłosz Stój oraz Marek Śliwa to laureaci tegorocznej, dziesiątej edycji konkursu recytatorskiego Literacka Nagroda Nike.


Jury postanowiło przyznać także wyróżnienia, które otrzymali: Maria Kołodziej i Miłosz Momot. Konkurs zorganizowany przez Jasielski Dom Kultury odbył się 21 października br.
Jego celem jest rozbudzenie wśród młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej zainteresowania współczesną literaturą, wykraczającą poza kanon szkolnych lektur.
Jury w składzie: Jacek Buczyński, aktor, reżyser Teatru KTO, Bożena Gogosz, nauczycielka języka polskiego oraz Krystyna Ziemba, kustosz z Miejskiej Biblioteki Publicznej po wysłuchaniu 20 prezentacji przyznało nagrody i wyróżnienia. Miejsce I zdobyła Ewelina Wietecha, miejsce II – Filip Nowak oraz Justyna Wójcik, natomiast miejsce III jury przyznało Miłoszowi Stójowi i Markowi Śliwie.

IMG 1538

Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody książkowe ufundowane przez organizatora, czyli Jasielski Dom Kultury.
Nagroda literacka Nike to prestiżowe wyróżnienie dla najlepszej polskiej książki roku. Przyznawana jest corocznie, od 1997 roku przez Gazetę Wyborczą i Fundację Agory. Jej zadaniem jest promocja literatury polskiej, szczególnie powieści.

kp (JDK)

REKLAMA

Fotograf Jasło

 

Dodaj komentarz

Redakcja portalu www.miastojaslo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do wycięcia całego komentarza lub jego fragmentu. Wszystkie komentarze wymagają akceptacji administratora portalu. Dodanie komentarza jest jednoznaczne z akceptacją zasad zawartych w regulaminie portalu.

Regulamin