REKLAMA

fotografia dziecięca i noworodkowa

niedziela, 26 październik 2014 00:00

Prawdziwa miłość nigdy nie umiera

IMG 1401„Jabłko” według Vern’a Thiessen’a to kolejny spektakl, który widzowie obejrzeli w ramach VI Jesiennych Spotkań z Teatrem.


Na scenie Jasielskiego Domu Kultury (20 października br.) wystąpili Małgorzata Foremniak, Joanna Koroniewska oraz Jan Jankowski.
Opowieść w reżyserii Tomasza Dutkiewicza przedstawia losy Evelyn (M. Foremniak) i Andy’ego (J. Jankowski), małżeństwa z 16 – letnim stażem oraz tej trzeciej Samanthy (J. Koroniewska), studentki medycyny. Bohaterów poznajemy w momencie, kiedy Andy traci pracę. Wolny czas spędza na ławce w parku, gdzie pewnego dnia poznaje Samanthę. Między tą dwójką nawiązuje się romans. Mężczyzna nagle uświadamia sobie, że jego małżeństwo to nuda, rutyna, związek, w którym już nic ciekawego nie może się wydarzyć. Postanawia więc rozstać się z Evelyn i zacząć nowe życie. Jednak bardzo szybko weryfikuje te plany, ponieważ dowiaduje się od Evelyn, że ma raka piersi. Zaskoczony Andy zaczyna oswajać się z nową sytuacją i coraz więcej czasu spędza z żoną. Paradoksalnie w opiece nad chorą Evelyn pomaga mu kochanka, a niewierny mąż odkrywa, że to właśnie żona jest największą miłością jego życia.

IMG 1450
„Jabłko” to opowieść nie tylko o trójkącie małżeńskim, ale przede wszystkim o problemach i namiętnościach, które są elementem ludzkiej psychiki. Ta historia zmusza do refleksji i przemyśleń nad tym, czym jest życie, miłość, człowieczeństwo?
Jabłko to opowieść o sile prawdziwego uczucia, o skomplikowanej naturze ludzkich zachowań i wzajemnych relacji, o nieoczywistości wyborów i emocji, wreszcie – co najważniejsze – przepiękna i wartościowa opowieść o dojrzałej miłości ze wspaniale napisanymi rolami.
Partnerzy wydarzenia: Miasto Jasło, PGNiG oraz Grupa Lotos SA.

kp (JDK)

REKLAMA

Fotograf Jasło

 

Dodaj komentarz

Redakcja portalu www.miastojaslo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do wycięcia całego komentarza lub jego fragmentu. Wszystkie komentarze wymagają akceptacji administratora portalu. Dodanie komentarza jest jednoznaczne z akceptacją zasad zawartych w regulaminie portalu.

Regulamin