REKLAMA

fotografia dziecięca i noworodkowa

poniedziałek, 13 październik 2014 00:00

Balet „Romeo i Julia” rozpoczął VI Jesienne Spotkania z Teatrem w Jaśle

1Cudownie: muzycznie, lirycznie, zwiewnie, a zarazem niesłychanie emocjonalnie i do głębi poruszająco, jednym słowem – baletowo, rozpoczęły się Jesienne Spotkania z Teatrem w Jaśle.


Na inaugurację szóstej już jasielskiej teatralnej uczty publiczność obejrzała – podobnie jak przed rokiem –Royal Russian Ballet. Tym razem podbijający światowe sceny balet przyjechał do Jasła ze słynnym dziełem Sergiusza Prokofiewa „Romeo i Julia”.

IMG 0109

Historia najbardziej chyba znanej na świecie pary kochanków opowiedziana tańcem przez artystów Royal Russian Ballet zrobiła na widzach ogromne wrażenie. Oczarowani tym, co ujrzeli i usłyszeli, przez kilka minut żegnali artystów, bijąc brawo na stojąco.
Owacja była tak gorąca nie bez przyczyny. Ponad 30 wykonawców na dwie i pół godziny przeniosło publiczność w magiczny świat gestu tak sugestywnego, że słowa tracą przy nim sens. Wszyscy z zapartym tchem oglądali pełne napięcia widowisko malujące muzyką, tańcem i światłem obraz niewiarygodnej miłości, gotowej umrzeć, ale nie zdradzić, przyjaźni aż po grób i namiętności tak zaślepiającej, że nie zważa na uczucia innych.
Opowieść znaną wszystkim, albo z lektury dzieła Szekspira, albo z niezliczonych jego adaptacji scenicznych i filmowych, Royal Russian Ballet zaprezentował w sobie właściwy sposób: w pięknej scenografii, zachwycających kostiumach, wkładając w występ pasję i perfekcję wykonania. Taka oprawa nie mogła się nie spodobać.

IMG 0173
Balet „Romeo i Julia”, tak jak rok temu „Jezioro Łabędzie” rozpoczął Jesienne Spotkania z Teatrem w Jaśle. - Znakomite spektakle, świetni artyści i – co najważniejsze - wspaniała publiczność, to atrybuty naszych kolejnych, mam nadzieję znakomitych, spotkań teatralnych – mówił przed spektaklem dyrektor JDK Janusz Szewczyk, otwierając tegoroczną jasielską jesień teatralną.
Na kolejne jej odsłony złożą się: „Super Duo”, czyli Kabaretowy Dobry Wieczór z Marianem Opanią i Wiktorem Zborowskim (niedziela 12 bm.), „Jabłko” (20 bm.), „Dziwna para” (25 bm.), „Szalone nożyczki” (6 listopada br.), „Obietnica poranka” (10 listopada br.) i „Siostrunie” (13 listopada br.)
Organizatorem VI Jesiennych Spotkań z Teatrem jest Jasielski Dom Kultury, a partnerami wydarzenia są: Miasto Jasło oraz firmy: LOTOS SA i PGNiG.
JDK - st

REKLAMA

Fotograf Jasło

 

Dodaj komentarz

Redakcja portalu www.miastojaslo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do wycięcia całego komentarza lub jego fragmentu. Wszystkie komentarze wymagają akceptacji administratora portalu. Dodanie komentarza jest jednoznaczne z akceptacją zasad zawartych w regulaminie portalu.

Regulamin