REKLAMA

fotografia dziecięca i noworodkowa

wtorek, 07 październik 2014 00:00

Jass Brass Consort: Owacje i gorące przyjęcie

IMG 7659Koncert jasielskiego big bandu Jass Brass Consort zainaugurował nowy sezon artystyczny w Jasielskim Domu Kultury.


Piątkowy (3 bm.) występ muzycy rozpoczęli od „Go daddy o” z repertuaru Big Bad Voodoo Daddy. W drugiej kompozycji „Blue Bossa” Kenny’ego Dorhama na saksofonie altowym gościnne zagrał Janusz Szewczyk, dyrektor Jasielskiego Domu Kultury.
Zespół, który bazuje na twórczości m.in. Nat King Cole’a, Duke’a Ellingtona, Herbiego Hancoka, Henry’ego Mancini oraz Chick Corea gra znane kawałki w nowych aranżacjach. Stąd w piątkowym repertuarze pojawiły się takie utwory jak: Don’t Get around” Duke’a Ellingtona, „Strighten up and fly right” i „Rout 66” Nat King Cole’a oraz „Superstitions” z repertuaru Stevie’ego Wonder’a z wokalem Oli Tockiej. „Sway”, to utwór stworzony przez meksykańskiego kompozytora i muzyka Pablo Beltrána Ruiz w 1953 roku nosił tytuł „Quién será”. Rok później angielską wersję piosenki stworzył Norman Gimbel i utwór z tytułem „Sway”, nagrany przez Deana Martina stał się przebojem w Stanach Zjednoczonych.

IMG 7569

IMG 7675
Jass Brass Consort zaserwował publiczności również: „Children of Sanchez” i “Closely dancing” Chuck’a Mangione oraz “Short and sweet” Roberta Obratko. Chic Corea jeden z wielkich pionierów fusion wpłynął m.in. na jazz latynoski, free jazz czy jazz awangardowy i klasyczny. Stał się także inspiracją muzyków z Jass Brass Consort. Stąd podczas koncertu big band wykonał utwór „Spain”. Kolejny to „Eye of the tiger”, najbardziej znana i charakterystyczna piosenka zespołu Survivor, którego okres świetności przypada na lata 80-te ubiegłego stulecia. Na zakończenie big band wykonał „Gonna fly now” z repertuaru Billa Conti’ego. Publiczność jednak nie chciała się rozstać z zespołem. Owacjom nie było końca. Zachęceni tym muzycy wykonali na bis, zgodnie z życzeniem widzów - „Sway”.

kp (JDK)

REKLAMA

Fotograf Jasło

 

Dodaj komentarz

Redakcja portalu www.miastojaslo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do wycięcia całego komentarza lub jego fragmentu. Wszystkie komentarze wymagają akceptacji administratora portalu. Dodanie komentarza jest jednoznaczne z akceptacją zasad zawartych w regulaminie portalu.

Regulamin