REKLAMA

fotografia dziecięca i noworodkowa

piątek, 29 sierpień 2014 00:00

Aarczyński survival

26.08.2014KPW26 sierpnia 2014 w Klubie Powiększania Wyobraźni Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle odbyła się dyskusja o filmie Aleksieja Popogrebskiego „Jak spędziłem koniec lata”.


Twardy i niezrozumiały jest świat męskich emocji. Nie ma w nim przyzwolenia na okazywanie słabości. Empatia – niedopuszczalna, czułość tylko dla dziecka kiedy jest jeszcze małe. Trudność w ich wyrażaniu powoduje niejednokrotnie konflikty. Film Popogrebskiego to także opowieść o dojrzewaniu, podejmowaniu decyzji, odpowiedzialności za słowa i czyny. Reżyser konfrontuje głównego bohatera z sytuacją, która go przerasta. Paweł Daniłow, zwany Paszą, odbywa praktykę na polarnej, wyspie Aarczym, gdzie dokonuje odczytów telemetrycznych. Jedynym pracownikiem stacji jest Siergiej Gułybin, człowiek twardy, który za brak lojalności nie waha się zabić. Popędliwy i surowy wzbudza strach w Paszy. Oprócz arktycznej zimnej ciszy i zmieniającej się pogody brak oznak upływającego czasu.

26.08.2014KPW-(3)


26.08.2014KPW-(6)


Film jest pozornie prosty tematycznie. Pasza ma dostarczyć wiadomość o śmierci rodziny Siergieja – tyle i aż tyle. Zmaga się ze strachem przed jego reakcją a jednocześnie czuje się winny, że zawiódł. Dla młodego Daniłowa praktyka na aarczyńskim odludziu staje się bolesną lekcją dojrzewania.

MBP w Jaśle

REKLAMA

Fotograf Jasło

 

Dodaj komentarz

Redakcja portalu www.miastojaslo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do wycięcia całego komentarza lub jego fragmentu. Wszystkie komentarze wymagają akceptacji administratora portalu. Dodanie komentarza jest jednoznaczne z akceptacją zasad zawartych w regulaminie portalu.

Regulamin