czwartek, 28 sierpień 2014 00:00

Mega zdolne dzieciaki, czyli VI Letnie Warsztaty Taneczne w JDK

IMG 0528Zakończyły się trwające trzy dni (25 – 27 sierpnia br.) Letnie Warsztaty Taneczne, zorganizowane przez Jasielski Dom Kultury. Łącznie uczestniczyło w nich kilkadziesiąt młodych osób w trzech kategoriach wiekowych. Warsztaty prowadziły instruktorki tańca Katarzyna Korona z JDK oraz Agnieszka Miś ze Studia Tańca Trans w Zielonej Górze.

Zajęcia w stylu hip hop odbywały się w trzech grupach: młodzieżowej początkującej, zaawansowanej oraz dziecięcej. W pierwszym dniu (25 sierpnia br.) warsztaty prowadziła Katarzyna Korona, natomiast na dwa kolejne dni tancerzy przejęła Agnieszka Miś, która gościła w Jaśle już po raz czwarty. - Rzadko spotyka się grupę, w której wszystkie dzieci czują muzykę, rytm... To są po prostu mega zdolne dzieciaki. Jestem w szoku! – powiedziała Agnieszka Miś, już po pierwszych zajęciach z najmłodszą grupą warsztatową.

IMG 0548

IMG 0613
IMG 0634
Choreografie dla grup młodzieżowych nie były łatwe, ale nawet ci, którzy pojawili się po raz pierwszy doskonale dawali sobie radę. - Taniec wymaga pracy i treningu, aby osiągnąć dobrą technikę oraz wypracować swój styl, a takie warsztaty są do tego odpowiednią okazją. Mam nadzieję, że dla niektórych to dopiero początek tanecznej przygody i zechcą kontynuować naukę podczas stałych zajęć w JDK – mówi Katarzyna Korona.

kp (JDK)