REKLAMA

fotografia dziecięca i noworodkowa

czwartek, 10 lipiec 2014 00:00

Wstąp do Biblioteki – Wstąp do baśni!

4Chciałbyś przenieść się do indiańskiej wioski? Zwiedzić posiadłość angielskiej królowej i wziąć udział w paradzie chińskich smoków? Nic prostszego! Od 1 lipca w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle trwa wakacyjny cykl zajęć dla dzieci – Baśnie z czterech stron świata na który zapraszamy dzieci w wieku 5-11 lat.


Podróże małe i duże! Po Ameryce, Afryce, Azji i Europie. Zwiedzanie przez działanie wypełnione głośnym czytaniem i zdobywaniem wiedzy o kulturze mieszkańców odległych krain – to cel bibliotecznych globtroterów!
Kto nosi sombrero? Gdzie jada się hamburgery, a gdzie naleśniki z syropem klonowym? Czy łatwo odróżnić Amerykę Północną od Południowej? Na te i wiele innych pytań odpowiedzieli już mali poszukiwacze przygód z Oddziału dla Dzieci uczestniczący w spotkaniu Kredką po mapie. Najmłodsi mieli także okazję przekonać się w co bawią się mali Indianie i poznać język indiańskich sygnałów. Ćwiczyli swoją zręczność i zwinność pokonując tor przeszkód i przechodząc w barwnych pióropuszach pod nicią pajęczą. Wymyślali indiańskie imiona, pośród których dominowały Szybkie Strzały, Błękitne Obłoki i Galopujące Rumaki oraz sprawdzali swoją precyzję.

1

2
W Filii nr 1 biblioteczni poszukiwacze przygód poznali już baśnie stepowe i podjęli się budowy muru chińskiego. Wraz z Filią nr 2 dzieci wstąpiły do krainy Andersena, a zwiedzając Hiszpanię zaprojektowały strój dla tancerki flamenco. Wspólnie z Filią nr 3 najmłodsi zamienili się w topografów, przemierzających Afrykę wzdłuż i wszerz i przekonali się jakich kosmetyków używa piękna Aszanti.

3
Zapraszamy do udziału we wspólnej zabawie!
Oddział dla Dzieci (środa 12.00)
Filia nr 1 (środa 12.00)
Fila nr 2 (czwartek 12.00)
Fila nr 3 (wtorek 12.00)

Szczegółowy harmonogram spotkań dostępny na stronie: www.mbp.jaslo.pl

REKLAMA

Fotograf Jasło

 

Dodaj komentarz

Redakcja portalu www.miastojaslo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do wycięcia całego komentarza lub jego fragmentu. Wszystkie komentarze wymagają akceptacji administratora portalu. Dodanie komentarza jest jednoznaczne z akceptacją zasad zawartych w regulaminie portalu.

Regulamin