REKLAMA

fotografia dziecięca i noworodkowa

czwartek, 10 lipiec 2014 00:00

Niepowtarzalne i wyjątkowe

IMG 3563Kilkadziesiąt prac, na które składają się niepowtarzalne wizje artystyczne Sławomira Walencika, grafika komputerowego z Radzynia Podlaskiego można obejrzeć na wystawie w Galerii Jasielskiego Domu Kultury. Uroczysty wernisaż z udziałem autora odbył się 9 lipca br.


- W swojej twórczości pan Sławomir stara się grafikę komputerową zbliżyć do malarstwa. Zastosował tu wiele technik, które zmieniły coś, co na początku było tylko grafiką komputerową, w zupełnie inną pracę. Przez to są one bardzo indywidualne i niepowtarzalne – powiedziała otwierając wystawę Helena Gołębiowska, wicedyrektor Jasielskiego Domu Kultury.
Prace, które można obejrzeć na wystawie w JDK do końca lipca br. są połączeniem oryginalnego pomysłu z możliwościami współczesnej technologii: fotografii, grafiki komputerowej i druku cyfrowego. Sławomir Walencik stosuje autorską technikę wielowarstwową – na pracę nakłada blisko dziesięć różnych warstw, dzięki czemu powstają unikatowe prace. Jak sam przyznaje, tworzy tylko wtedy, kiedy ma na to ochotę i kiedy jest zadowolony z życia. I zawsze w domu ma tylko jedną swoją pracę – tę, która aktualnie mu się podoba. – A wystawa to jedyne miejsce, gdzie można zobaczyć je wszystkie, w miarę uporządkowane – dodaje grafik.

IMG 3595

IMG 3520

***

Sławomir Walencik urodził się 10 października 1955 r. w Radzyniu Podlaskim. Od 18 lat zawodowo zajmuje się grafiką komputerową, przez wiele lat pracował jako grafik w Radzyńskim Ośrodka Kultury oraz Urzędzie Miasta Radzyń Podlaski. Jest członkiem Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Lublinie. Na swoim koncie ma wiele wystaw indywidualnych (m.in. WOK Lublin, Galeria Podlaska w Białej Podlaskiej, PDK Parczew, MOK Świdnik, Galeria RIR Radzyń Podlaski) oraz zbiorowych.

kp (JDK)

REKLAMA

Fotograf Jasło

 

Dodaj komentarz

Redakcja portalu www.miastojaslo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do wycięcia całego komentarza lub jego fragmentu. Wszystkie komentarze wymagają akceptacji administratora portalu. Dodanie komentarza jest jednoznaczne z akceptacją zasad zawartych w regulaminie portalu.

Regulamin