czwartek, 19 czerwiec 2014 02:00

XII Konfrontacje Teatrów Uczniowskich Szkół Podstawowych

cW dniu 17 czerwca 2014 r. odbyły się w Młodzieżowym Domu Kultury w Jaśle XII Konfrontacje Teatrów Uczniowskich Szkół Podstawowych.

W tym roku w spotkaniu udział wzięły 3 zespoły teatralne: ARLEKIN ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Jaśle oraz grupy teatralne ze szkół podstawowych nr 4 i nr 2 w Jaśle.
Pierwszy spektakl pt. „Baśń higieniczna o królewnie Śnieżce i krasnoludkach” przedstawiony przez teatr ARLEKIN opowiadał o błędach żywieniowych i zdrowym stylu życia. Spektakl wyreżyserowały: Aneta Gorgosz i Ewa Słowik. W dalszej kolejności zobaczyliśmy inscenizację wiersza „Rzepka” Juliana Tuwima w wykonaniu uczniów klasy III A SP nr 4 w Jaśle. Dzieci w zabawny sposób przedstawiły treść wiersza, a następnie zaśpiewały piosenkę „Kochaj czworonogi”. Prezentacje przygotowała wychowawczyni klasy Aleksandra Piękoś. Na zakończenie pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Jaśle zaprezentowali spektakl pt. „Królewna Maruda” wyreżyserowany przez Annę Bobulę.

d

e

Kunszt aktorski najmłodszych uczestników Konfrontacji zachwycił wszystkich! W przerwach między przedstawieniami dzieci wzięły udział w krótkim teście z zakresu wiedzy o teatrze.
Pamiątkowe statuetki i podziękowania za występ wszystkim uczestnikom wręczały: Mariola Ślawska Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 7 im. Stefana Jaracza w Jaśle oraz Małgorzata Piotrowska Wicedyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Jaśle.

f

Konfrontacje Teatralne od kilku lat Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle organizuje wspólnie ze Szkołą Podstawową nr 7. W tym roku wydarzenie wsparli Urząd Miasta w Jaśle oraz Zofia i Longin Leśniakowie.
MDK w Jaśle