REKLAMA

fotografia dziecięca i noworodkowa

piątek, 06 czerwiec 2014 02:00

Czytanie – mądra rzecz!

1

Ci, którzy czytają, wiedzę zdobywają i mądrymi się stają!


Taka myśl towarzyszyła małym i dużym, słuchającym dzieciom i głośno czytającym dorosłym podczas imprezy „Czytanie – mądra rzecz!” w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle.                     O sympatycznych perypetiach Bodzia z „innowacyjnym” rowerem w wykonaniu dziadka Leona przeczytali najmłodszym: Grzegorz Kasdepke – autor popularnych książek dla dzieci, gość specjalny wydarzenia, Burmistrz Miasta Jasła Andrzej Czernecki, Krzysztof Brągiel, kierownik działu marketingu PGNiG S.A. Karpacki Oddział Handlowy w Tarnowie, Bogumiła Kraus nauczyciel ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Jaśle i Janusz Szewczyk, dyrektor Jasielskiego Domu Kultury.

2
Do świata Kuby i Buby, Detektywa Pozytywki czy Kacpra z popularnej „Kacperiady” przeniósł dzieci Grzegorz Kasdepke, autor książek o słynnej gromadce znanych i lubianych bohaterów. Najmłodsi dowiedzieli się skąd wzięły się sympatyczne postaci w opowiadaniach autora, dlaczego powstały romanse dla przedszkolaków i wreszcie, co łączy autora z tytułowym Kacprem z serii opowiadań dla łobuzów i nie tylko. Nie obyło się bez pytań jak powstają śmieszne opowiadania, skąd inspiracje do pisania i którą ze swoich książek autor lubi najbardziej. Dzieci przekonały się także, że czytanie i wiedzy zdobywanie to droga do realizacji marzeń. Skandując i pokazując słowa wyliczanki przez moment stały się dobrym kucharzem, słynnym piłkarzem, zdolną baletnicą, utalentowaną malarką i wesołą kwiaciarką.

3
Imprezę zakończył miły akcent obdarowania najmłodszych książkami zakupionymi dzięki hojności sponsora PGNIG S.A. W spotkaniu wzięły udział dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1, 2 i 4 w Jaśle, Szkoły Podstawowej w Jareniówce oraz Szkoły Podstawowej w Warzycach.
Spotkanie z Grzegorzem Kasdepke odbyło się w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki dla młodzieży. Młodzieżowy Dyskusyjny Klub Książki Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle uczestniczy w projekcie DKK WiMBP w Rzeszowie pod hasłem „Podkarpackie rozmowy o książkach”. Projekt przygotowany jest przez Instytut Książki i British Council oraz WiMBP w Rzeszowie.
Sponsorem XIII OTCD „Całe Jasło czyta dzieciom” jest Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo.
Patronat medialny nad wydarzeniem sprawują m.in. nasz portal MiastoJaslo.pl
MBP w Jaśle

REKLAMA

Fotograf Jasło

 

Dodaj komentarz

Redakcja portalu www.miastojaslo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do wycięcia całego komentarza lub jego fragmentu. Wszystkie komentarze wymagają akceptacji administratora portalu. Dodanie komentarza jest jednoznaczne z akceptacją zasad zawartych w regulaminie portalu.

Regulamin