REKLAMA

fotografia dziecięca i noworodkowa

wtorek, 03 czerwiec 2014 02:00

Dziecięce widowisko taneczne „Calineczka”

16

28 maja 2014r. na scenie Jasielskiego Domu Kultury odbyło się dziecięce widowisko taneczne pt. „Calineczka”.


Autorkami spektaklu są Dorota Dudys-Stasik i Monika Kubas-Gozdecka, nauczycielki tańca z Młodzieżowego Domu Kultury w Jaśle. Podczas przedstawienia zaprezentowało się 130 dzieci, które łączy wspólna pasja – taniec. Spektakl był zwieńczeniem całorocznej pracy 8 grup tanecznych oraz solistów, uczęszczających na zajęcia taneczne do Młodzieżowego Domu Kultury. Choreografie zostały stworzone w oparciu o technikę tańca klasycznego i nowoczesnego, a gra aktorska oparta była na mimice i geście. Najmłodszymi tancerkami spektaklu były pięcioletnie baletnice, które swoją przygodę z tańcem rozpoczęły w październiku zeszłego roku, najstarsze tancerki to 16-latki, które ćwiczą taniec w MDK już od kilku lat.

1-(1)
W rolę Calineczki wcieliła się utalentowana dziewięciolatka Jagoda Rak, uczęszczająca do Młodzieżowego Domu Kultury m.in. na zajęcia z baletu, teatru i gimnastyki artystycznej, pasjonatka tańca oraz jeździectwa konnego. Pozostali soliści to: Angelika Paszyńska (Matka), Natalia Baran (Wróżka), Julita Leśniak (Żaba), Aleksandra Szot (Żabol), Lidia Lelko (Motyl), Julia Godek (Chrabąszcz), Zuzanna Zięba (Myszka), Natalia Zabawa (Kret), Victoria Więcek (Pani Kretowa), Paulina Zając (Jaskółka) i gościnnie Mikołaj Rak (Elf).
Spektakl spotkał się z ciepłym przyjęciem ze strony publiczności, po przedstawieniu tancerze zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

8
Dziękujemy Jasielskiemu Domowi Kultury za gościnność oraz Radzie Rodziców MDK w Jaśle i Kawiarni Restauracji Parkowa za ufundowanie lodów dla wszystkich występujących dzieci.
MDK

REKLAMA

Fotograf Jasło

 

Dodaj komentarz

Redakcja portalu www.miastojaslo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do wycięcia całego komentarza lub jego fragmentu. Wszystkie komentarze wymagają akceptacji administratora portalu. Dodanie komentarza jest jednoznaczne z akceptacją zasad zawartych w regulaminie portalu.

Regulamin