REKLAMA

fotografia dziecięca i noworodkowa

piątek, 25 kwiecień 2014 02:00

,,Nie bój się, wypłyń na głębię…” – dzieci i młodzież Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II

IS DPP j294

27 kwietnia 2014 roku w Watykanie podczas uroczystej Eucharystii błogosławiony Jan Paweł II zostanie ogłoszony świętym Kościoła katolickiego. Fotorelacja


Z tej okazji na całym świecie, w miejscach gdzie Jan Paweł II był, ale nie tylko tam, odbywają się koncerty, wystawy, spektakle, prelekcje. Również w naszym mieście, w piątkowe przedpołudnie miał miejsce niezwykły koncert poświęcony Świętemu.

IS DPP j157


IS DPP j236

Dzieci i młodzież recytując wiersze, śpiewając pieśni dziękowała za tak wspaniałego człowieka, jakim był papież Polak. Zaangażowanie w przedsięwzięcie wykazały jasielskie szkoły, przedszkola i instytucje. Dzięki tak wspaniałej i żmudnej pracy młodych ludzi sala widowiskowa Jasielskiego Domu Kultury ,,pękała w szwach”. Na twarzach zgromadzonej publiczności prócz zasłuchania widać było ogromne wzruszenie, a nawet łzy.

IS DPP j238


- Wspaniałe widowisko. Jak dobrze, że udało nam się tutaj być. Wielki człowiek, który na zawsze zostanie w naszych sercach – mówi ze wzruszeniem pani Maria, która przyszła na koncert
Przypominamy, że również 27 kwietnia zorganizowany zostanie kolejny koncert. Tym razem będzie to muzyka zadumy i radości w kościele p.w. Św. Stanisława BM w Jaśle. W programie przewidziano Psalm 51, Tilge, Höchster, meine Sünden BWV 1083 Johana Sebastiana Bacha oraz Kantata, Jauchzet Gott in Allen Landen BWV 51.

Anna Dziura

{youtube}rd1njQBFuvM{/youtube}

***

5 lipca 2013 wydano dekret w sprawie cudu za wstawiennictwem bł. Jana Pawła II. Cudem tym, jak poinformował ks. Federico Lombardi, jest zatwierdzone przez lekarzy i teologów z Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych i niewytłumaczalne z punktu widzenia medycznego, uzdrowienie kobiety z Kostaryki, cierpiącej na nieoperacyjnego tętniaka mózgu. Kobieta, oglądając beatyfikację Jana Pawła II, zaczęła do niego się modlić, po czym doznała nagłego uzdrowienia. Papież Franciszek poinformował, że razem z Janem Pawłem II, kanonizowany zostanie również bł. Jan XXIII. Papież Franciszek, podczas konsystorza w dniu 30 września 2013, wyznaczył na dzień 27 kwietnia 2014 (tj. Niedziela Miłosierdzia Bożego) kanonizację dwóch papieży Jana Pawła II i Jana XXIII. Jan Paweł II zostanie kanonizowany dziewięć lat po śmierci i trzy lata po beatyfikacji, zaś Jan XXIII pół wieku po śmierci i trzynaście lat po beatyfikacji. W przypadku Jana XXIII papież zdecydował o odstąpieniu od stwierdzenia cudu za wstawiennictwem błogosławionego. Prefektura Domu Papieskiego ogłosiła, że na kanonizację nie będą potrzebne żadne wejściówki i będą mogli wziąć udział wszystkie osoby, które znajdą miejsce na placu św. Piotra, placu Piusa XII oraz Via della Conciliazione. Burmistrz Rzymu ogłosił że na uroczystość kanonizacji dwóch papieży ma przyjechać 100 światowych przywódców. Będzie to pierwsza podwójna kanonizacja papieży w XXI wieku i zarazem pierwsza kanonizacja głowy Kościoła od czasu kanonizacji Piusa X w 1954. 31 marca 2014 rzecznik Watykanu ks. Federico Lombardi poinformował, że na tą uroczystość został zaproszony emerytowany papież Benedykt XVI. 23 kwietnia 2014 diecezja rzymska ogłosiła uczestnictwo papieża seniora na uroczystości. (źródło wikipedia.org)

REKLAMA

Fotograf Jasło

 

Dodaj komentarz

Redakcja portalu www.miastojaslo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do wycięcia całego komentarza lub jego fragmentu. Wszystkie komentarze wymagają akceptacji administratora portalu. Dodanie komentarza jest jednoznaczne z akceptacją zasad zawartych w regulaminie portalu.

Regulamin