REKLAMA

fotografia dziecięca i noworodkowa

poniedziałek, 31 marzec 2014 02:00

Legenda metalu w JDK

IS DPP 1

Niesamowita energia, świetny kontakt z fanami, znakomici muzycy i kawał solidnego metalu - to cechy charakterystyczne dla Blaze’a Bayleya, byłego wokalisty Iron Maiden, który w ostatnią niedzielę marca wystąpił na deskach Jasielskiego Domu Kultury. Fotorelacja


Koncert rozpoczął występ strzyżowskiej formacji Steel Velvet. Zespół, którego początki sięgają 2008 roku obraca się w rock n’ rollowej stylistyce podlanej heavy metalowym sosem lat 80. Muzyka grupy jest spójna i przemyślana, a gitarowe riffy szybko wpadają w ucho. Muzycy zaprezentowali zarówno utwory pochodzące z ich debiutanckiej płyty „Luz”, wydanej trzy lata temu, jak i cover zespołu The Cult – „Lil Devil”. Pomimo, że zespołowi przypadła trudna rola pierwszego supportu wywiązali się z tego zadania znakomicie. Steel Velvet mają już wśród jasielskiej publiczności swoich fanów, bo był to ich szósty koncert w Jaśle. Kolejnym wykonawcą, który pojawił się na scenie Jasielskiego Domu Kultury był śląski zespół Iscariota. Działający od prawie ćwierćwiecza sosnowieccy reprezentanci trash i heavy metalu przywitali publiczność utworem „Buk”, pochodzącym z ich drugiego albumu „Pół na pół”. Formacja, w której funkcję wokalisty pełni od kilku lat Piotr Piecak, doskonale odnajduje się zarówno w szybkich, energetycznych numerach, jak i balladach. Tego wieczoru fani metalu usłyszeli także, m.in. takie utwory jak: „Lilith”, „Batman”, czy „Słoneczny wiatr”. Na zakończenie swojego występu Iscariota, który planuje wydanie w tym roku nowej płyty, wykonał utwór „Celtycki Chłód”, który nagrał z myślą o nowej płycie. W nagraniu wziął udział gościnnie lider zespołu Kat, Roman Kostrzewski.

IS DPP 47


jhffd
Po kilkunastominutowej przerwie związanej z przepinaniem sprzętu i ostatnimi ustaleniami z akustykiem, na scenę wkroczył zespół Blaze Bayley. Na „otwieracza” wybrali nagranie „Speed Of Light” pochodzące z drugiego albumu artysty – „Tenth Dimension”. - Nazywam się Blaze Bayley i przyjechałem tutaj, aby grać Heavy Metal! – rozwiał wszelkie wątpliwości Bayley, który tego wieczoru dawał z siebie wszystko, Od razu udało mu się nawiązać znakomity kontakt z publicznością, która licznie pojawiła się pod sceną i pozostała tam aż do końca koncertu. –Chciałbym powiedzieć, że to, iż jesteście tutaj ze mną tego wieczoru jest piękne. Z głębi serca „dziękuju” – ponownie zwrócił się do przybyłych Bayley, wypowiadając ostatnie słowo po polsku, po czym zabrzmiał tytułowy numer z pierwszej solowej płyty artysty „Silicon Messiah”. Świetna technicznie sekcja rytmiczna, galopady gitarowe i pozostający w znakomitej formie frontman grupy, którego głos niewiele zmienił się od czasu gdy śpiewał w Iron Maiden dopełniały całości. Sam Bayley zachęcał przybyłych do wspólnego śpiewania, krzyczenia i aktywnego uczestnictwa w koncercie. – Jestem zupełnie niezależny. Nie mam firmy wydawniczej, sztabu menadżerów. Wszystko co robię, wszędzie gdzie się udaję, jest związane z wami! Każdy z was kupując bilet na ten koncert sprawił, że możliwy stał się mój przyjazd do tego cudownego miasta. I z głębi mojego serca chciałbym za to podziękować. Nie jestem „Królem Metalu”, ponieważ każdy z was jest „Królem Metalu! – dziękował Blaze. Po tym wstępie mogło zabrzmieć tylko nagranie tytułowe z ostatniej płyty zespołu – „The King of Metal”. Tego wieczoru sympatycy artysty usłyszeli jeszcze m.in. „Kill And Destroy”, „Ten Seconds”, czy „Life and Death”. Nie zabrakło również utworu „Virus” z okresu, gdy Blaze był wokalistą Iron Maiden. Po koncercie artysta chętnie rozdawał autografy, pozował do zdjęć i długo rozmawiał z fanami. Organizatorami koncertu byli zespół Krusher oraz Jasielski Dom Kultury.

 

pch (JDK)

REKLAMA

Fotograf Jasło

 

Komentarze  
+2 # J 2014-03-31 21:50
genialny koncert
video:
https://www.youtube.com/watch?v=jKgThWA2vpI
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
+2 # Luk 2014-04-01 07:33
Faktycznie koleś fajnie dawał do pieca ;)
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz

Redakcja portalu www.miastojaslo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do wycięcia całego komentarza lub jego fragmentu. Wszystkie komentarze wymagają akceptacji administratora portalu. Dodanie komentarza jest jednoznaczne z akceptacją zasad zawartych w regulaminie portalu.

Regulamin