REKLAMA

fotografia dziecięca i noworodkowa

czwartek, 06 marzec 2014 09:52

Siła czytania! Radość spotkania z książką!

Siła czytania!

W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle trwa akcja „Zostań czytelnikiem! Odkryj Krainę Biblioteki i Książki”.


O tym, jak wielką radość może sprawiać czytanie przekonało się już 17 grup 5 i 6 letnich dzieci, które odwiedziły bibliotekę i uczestniczyły w pierwszych zajęciach z książką w roli głównej.
Dzięki wspólnym spotkaniom wiemy już, jak dbać o swoje ulubione lektury i zostać czytelnikiem, potrafimy odróżnić wypożyczanie od kupowania oraz księgarnię od wypożyczalni. Każdorazowo spotkania są także okazją do wielu niebanalnych pytań np. o to: Czy można wypożyczyć nie książkę a całą bibliotekę? Wszystkim wizytom najmłodszych towarzyszy głośne czytanie, ciekawe rozmowy, quizy, zagadki i mnóstwo uśmiechu na twarzach. W ramach mini zajęć plastycznych zamieniamy się w małych artystów własnej wyobraźni. Dzięki temu powstały już fantazyjne, a zarazem wielofunkcyjne SOWY MĄDRE GŁOWY i tęczowe KARTY BIBLIOTECZNE.

Siła czytania!


Siła czytania!
Podczas tegorocznych spotkań akcji Zostań Czytelnikiem! Odkryj Krainę Biblioteki i Książki, włączamy się także w Ogólnopolską akcję Czytam sobie! i słuchamy głośnego czytania książek z serii Czytam sobie!
Akcja została objęta honorowym patronatem Andrzeja Czerneckiego – Burmistrza Miasta Jasła.

Siła czytania!


Spotkania Zostań czytelnikiem! Odkryj Krainę Biblioteki i Książki odbywają się w Oddziale dla Dzieci i trzech filiach MBP. Patronat medialny nad akcją sprawuje: Radio VIA, Telewizja Jasło, Portal www.terazJaslo.pl i www.jaslonet.pl. Zachęcamy do jej wsparcia i zaangażowania się w działania na rzecz najmłodszych. Czytajmy dzieciom!

MBP w Jaśle

REKLAMA

Fotograf Jasło

 

Dodaj komentarz

Redakcja portalu www.miastojaslo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do wycięcia całego komentarza lub jego fragmentu. Wszystkie komentarze wymagają akceptacji administratora portalu. Dodanie komentarza jest jednoznaczne z akceptacją zasad zawartych w regulaminie portalu.

Regulamin