REKLAMA

fotografia dziecięca i noworodkowa

środa, 26 luty 2014 22:06

Biorę ołówek, kartkę papieru i piszę i skreślam i znowu piszę…

Maria Tomasik

26 lutego br. uczniowie klasy 1c z Zespołu Szkół Miejskich nr 4 w Jaśle mięli okazję spotkać się z Marią Tomasik.


Wojewódzka Biblioteka Pedagogiczna, Filia w Jaśle zaprosiła autorkę bajek ,,W gospodarstwie u Kacperka”, ,,Przyjaciele Kacperka”. Niezwykłe opowiadania i wspólne czytanie wierszy było wspaniałą zabawą dla pierwszaków.
Maria Tomasik to poetka ludowa mieszkająca w Sądkowej koło Tarnowca. Wiersze i opowiadania pisze od najmłodszych lat. Pisze zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Jej działalność została wielokrotnie wyróżniona między innymi na Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim ,,Wrzeciono”, a w 2013 roku wpisana na listę Jasielskich Produktów Lokalnych. Maria Tomasik regionalna pisarka na spotkaniu w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej, Filia w Jaśle przedstawiła swoje nowe opowiadanie.

Maria Tomasik


Maria Tomasik


- Kacperek to mały gąsiorek. W pierwszej książeczce ,,W gospodarstwie u Kacperka” opowiada on o właścicielach gospodarstwa i swoich przyjaciołach. Z kolei książeczka ,,Przyjaciele Kacperka” przedstawia zwierzątka odwiedzające małego gąsiorka m.in. sroka, jemiołuszki, krety i inne. Myślę, że jest to fajne opowiadanie. Dzieci mogą się dowiedzieć wielu rzeczy nie tylko o zwierzętach domowych ale tych dzikich też. Ilustracje do książki wykonała Iza Tomaszewska z biblioteki w Szebniach. Dzięki barwnym malunkom dzieci nie umiejące jeszcze czytać mogą książeczki oglądać – mówi Maria Tomasik

Maria Tomasik


Maria Tomasik

Pisarka zajmuje się przeróżną tematyką. W grudniu zeszłego roku biblioteka w Tarnowcu wydała jej tomik poezji. Wcześniejsze tomiki ,,Kocham Cię ziemio, po której chodzę”, ,,W ogrodzie wspomnień” wydawała biblioteka w Szebniach. Inspiracją do napisania prezentowanej na spotkaniu z dziećmi książeczki były wnuki pani Marii.

Maria Tomasik


Maria Tomasik


- To co w duszy jest, ja w wolnych chwilach przelewam na papier. Biorę ołówek, kartkę papieru i piszę i skreślam i znowu piszę. Dużo mi się naskładało takich wierszyków dla dzieci o zimie, o bałwankach i postanowiłam zebrać to w jedną całość – dodaje pani Maria

Początki twórczości Marii Tomasik sięgają wczesnego dzieciństwa. Pisarka będąc w szkole podstawowej wykazywała szczególne zainteresowanie literaturą. Jak wspomina bardzo lubiła deklamować wiersze. Również w jej domu wiersze czytano bardzo często.
Autorka nie ukrywa, że ma jeszcze wiele pomysłów na nowe książki. Jakie one będą? Póki co szczegółów nie zdradza.

Anna Dziura

REKLAMA

Fotograf Jasło

 

Komentarze  
+3 # czytadło 2014-02-27 17:25
Świetny artykuł! Gratulacje!!! Pani Maria widzę, oczarowała dzieci!
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz

Redakcja portalu www.miastojaslo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do wycięcia całego komentarza lub jego fragmentu. Wszystkie komentarze wymagają akceptacji administratora portalu. Dodanie komentarza jest jednoznaczne z akceptacją zasad zawartych w regulaminie portalu.

Regulamin