REKLAMA

fotografia dziecięca i noworodkowa

czwartek, 20 luty 2014 19:23

Świeżość poetyckiej strofy

Świeżość poetyckiej strofy

18 lutego 2014 r. w Klubie Powiększania Wyobraźni Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle gośćmi były młode poetki – Agnieszka Dziedzic i Monika Kocik.


Dla obu poetek niezwykle ważne było „wyjście z szuflady” i pokazanie światu własnych tekstów i konfrontacja z czytelnikiem. Pisanie dla Moniki Kocik to przelewanie emocji na papier i radzenie sobie z rzeczywistością, cierpieniem i chorobą. B. Tora określiła jej wiersze jako miododajne i ciepłe, których prosta metafora jest łatwa w odbiorze.

(…)
I tylko uśmiech ten sam,
Mimo starości-bez zmian.
Taka już dola człowieka
Że młodość szybko ucieka.

Świeżość poetyckiej strofy


Świeżość poetyckiej strofy

Agnieszka Dziedzic nie uważa się za poetkę. Wie, że jej wiersze są trudne i mocno zmetaforyzowane. Nie napawają też optymizmem, a sama autorka stwierdza z humorem, że lepiej jest wpaść w rymy niż w depresję.
Swój warsztat doskonaliła na warsztatach w Łodzi, jednak miłość do literatury zawdzięcza Bożenie Gogosz, polonistce z jasielskiego liceum.
Zebrani wysłuchali wierszy m.in. : „Dom zapachu miłości”, „Niech mi się uda”, „Mięta z jabłkiem”, który jest gotowym pomysłem na obraz.

Pijąc mleczną
Kawę
(…)
W niebieskiej filiżance
Mieszając
słowa obliczone
(…)
Miętowa herbata
Dodaje blasku
Obok
Jabłka

MBP w Jaśle

REKLAMA

Fotograf Jasło

 

Komentarze  
+1 # Daniel 2014-02-26 21:55
Kocham poezję! Fajnie, że działacie!
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz

Redakcja portalu www.miastojaslo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do wycięcia całego komentarza lub jego fragmentu. Wszystkie komentarze wymagają akceptacji administratora portalu. Dodanie komentarza jest jednoznaczne z akceptacją zasad zawartych w regulaminie portalu.

Regulamin