REKLAMA

fotografia dziecięca i noworodkowa

środa, 22 styczeń 2014 18:22

Wesoło, twórczo i artystycznie

adf

„W świecie gliny”. Pod takim hasłem przebiegały dwudniowe ( 21 – 22 stycznia br.) zajęcia plastyczne w Jasielskim Domu Kultury.


Warsztaty ceramiczne, które odbyły się w ramach Akademii Sztuk Bardzo Pięknych prowadziła Ewa Kusiak, instruktor plastyki w JDK.
Zabawa z gliną, jak się okazuje należy do tych zajęć, które dzieci lubią najbardziej. - Bardzo chętnie uczestniczą w nich, bo lubią lepić w glinie, mają ciekawe pomysły, dzięki czemu powstają bardzo oryginale prace – mówi Ewa Kusiak.

DSC00132


IMG 5286


IMG 5304


W warsztatach, które przypadły na Dzień Babci i Dzień Dziadka uczestniczyło blisko 70 dzieci. W tym czasie wykonały różnego rodzaju naczynia, m.in. dzbanki, miski z ażurowymi wzorami, serduszka ozdabiane kwiatami czy zwierzęta. Większość tych prac była poświęcona właśnie ukochanym babciom i dziadkom. – Przyszłam na zajęcia po to, żeby się rozerwać i ulepić z coś gliny na Dzień Babci. Zrobiłam więc serduszko z napisem „Dla babci” i łabędzia - mówi nam Izabela. Mali uczestnicy zgodnie podkreślają, że taka forma spędzania czasu jest bardzo ciekawa. - Lubię te zajęcia, bo robimy fajne rzeczy z gliny. Ja zrobiłem pieska i namalowałem bałwanka disco - dodaje Piotruś. Z kolei Zuzia przyszła do JDK rozwijać swoje zainteresowania i poznać ciekawych ludzi. W pierwszym dniu ulepiła z gliny miskę, natomiast w kolejnym namalowała bałwanka i bitwę na śnieżki.
- Dzieci lubią te zajęcia, bo rozwijają ich wyobraźnię, pozwalają poznać różne techniki plastyczne. Poza tym jest to praca samodzielna i bardzo twórcza, a więc dzieci myślą, jak coś wykonać czy namalować. I bardzo potrzebują pochwały, że to co zrobiły jest ładne i dobre. Myślę, że dział w takich zajęciach to bardzo dobry sposób na spędzenie wolnego czasu – dodaje E. Kusiak.

kp (JDK)

REKLAMA

Fotograf Jasło

 

Dodaj komentarz

Redakcja portalu www.miastojaslo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do wycięcia całego komentarza lub jego fragmentu. Wszystkie komentarze wymagają akceptacji administratora portalu. Dodanie komentarza jest jednoznaczne z akceptacją zasad zawartych w regulaminie portalu.

Regulamin