REKLAMA

fotografia dziecięca i noworodkowa

środa, 22 styczeń 2014 15:22

Jasełka w JDK

miniatur

Jasełkami „Po górach, po chmurach” rozpoczęły się ferie z Jasielskim Domem Kultury.


W poniedziałkowe popołudnie (20 stycznia) młodzi wykonawcy „Sceny Słowa”, zespół wokalny Fermata i soliści JDK przybliżyli dzieje powstania świata oraz narodziny Pana Jezusa.
W tym widowisku słowno – muzycznym nie mogło zabraknąć wędrujących od domu do domu kolędników, którzy stali się narratorami i uczestnikami religijnych oraz historycznych wydarzeń. Jasełka rozpoczęła rozmowa Adama z Bogiem, który poprosił Stwórcę o towarzyszkę życia. W ten sposób z żebra Adama powstała Ewa. Pierwsi rodzice na skutek podszeptów szatana, popełniają pierwszy grzech, przez co zostają wygnani z raju i stają się śmiertelnikami. Później, aby odkupić grzech pierwszych rodziców, zostaje zapowiedziane przyjście Zbawiciela. Do dzieciątka Jezusa udali się z pokłonem kolędnicy, Trzej Królowie oraz pastuszkowie. W dotarciu do celu usiłowały im przeszkodzić diabły.

DSC 8535


DSC 8606
DSC 8669

Widowisko przeplatane było kolędami i pastorałkami, które podkreślały świąteczny charakter wydarzenia. Wesołe przekomarzania kolędników z pastuszkami oraz aniołami i Adamem, a także szybko tocząca się akcja przypadła do gustu publiczności, która gromkim brawami nagrodziła młodych wykonawców.
Młodzież przygotowały Helena Gołębiowska i Ewa Grzebień, scenografię Anna Brożyna, oświetlenie i nagłośnienie Dariusz Myśliwiec i Sławomir Gołębiowski.
pch (JDK)

REKLAMA

Fotograf Jasło

 

Dodaj komentarz

Redakcja portalu www.miastojaslo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do wycięcia całego komentarza lub jego fragmentu. Wszystkie komentarze wymagają akceptacji administratora portalu. Dodanie komentarza jest jednoznaczne z akceptacją zasad zawartych w regulaminie portalu.

Regulamin