środa, 08 styczeń 2014 17:59

Tablice interaktywne w przedszkolach miejskich Wyróżniony

tablice-2

Wszystkie przedszkola prowadzone przez Miasto Jasło zostały wyposażone w tablice interaktywne, będące nowoczesnym środkiem dydaktycznym, znakomicie wspomagającym edukację przedszkolną.


Całkowity koszt sprzętu wraz z niezbędnym oprogramowaniem i programami edukacyjnymi wyniósł ponad 142 tys. zł.

- Tablica interaktywna to bezprzewodowe wielofunkcyjne urządzenie multimedialne, które może być wykorzystane do wzbogacenia każdego rodzaju zajęć przedszkolnych, gier, zabaw i uroczystości. Stanowi również ważne narzędzie inspirujące nauczycieli przedszkolnych do poszukiwania atrakcyjnych metod pracy z dziećmi – mówi Aleksandra Dacyl, kierownik Wydziału Oświaty UMJ. – Dodatkowo trzeba zaznaczyć, że multisensoryczność nowego urządzenia, aktywizującego wszystkie zmysły dzieci, rozbudza ich świadomość i kreatywność, ułatwia nawiązywanie pozytywnych relacji w grupie, dostarczając jej członkom wspólnych przeżyć i emocji – dodaje A.Dacyl.

tablice-1


Wraz z tablicami interaktywnymi do przedszkoli trafiły wartościowe programy edukacyjne do rozwoju mowy, nauki języka angielskiego, edukacji matematycznej i przyrodniczej, przygotowania dzieci do nauki czytania i pisania, zajęć logopedycznych, gier, tańców, zabaw ruchowych przy muzyce. Programy te zawierają mnóstwo dodatkowych materiałów dydaktycznych: animacji, instruktaży, ćwiczeń i zagadek umysłowych oraz elementów pobudzających koncentrację i motywację dzieci do nauki.

Zakup tablic sfinansowano z budżetów przedszkoli, ze środków wygospodarowanych w ramach dotacji Ministerstwa Edukacji Narodowej. Koszt tego sprzętu dla 9 przedszkoli wraz z projektorami, laptopami, oprogramowaniem i głośnikami wyniósł ogółem ponad 107 tys. zł. Dodatkowo programy edukacyjne kosztowały 35 tys. zł.

UMJ

REKLAMA

fotografia dziecieca noworodkowa

REKLAMA

Fotograf Jasło

 

Dodaj komentarz

Redakcja portalu www.miastojaslo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do wycięcia całego komentarza lub jego fragmentu. Wszystkie komentarze wymagają akceptacji administratora portalu. Dodanie komentarza jest jednoznaczne z akceptacją zasad zawartych w regulaminie portalu.

Regulamin