REKLAMA

fotografia dziecięca i noworodkowa

czwartek, 14 listopad 2013 16:52

Odkopano ludzkie kości

IS DPP 692

Policjanci z jasielskiej komendy pracowali na miejscu znalezienia ludzkich kości.


Zostały one odkopane przez operatora koparki w trakcie prac ziemnych. Szczątki pochodzą sprzed kilkudziesięciu lat, prawdopodobnie z okresu II Wojny Światowej.
Wczoraj na Placu Żwirki i Wigury w Jaśle pracownicy Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej wykonywali prace mające na celu zlokalizowanie studzienki instalacji sanitarnej, która znajdowała się pod warstwą asfaltu i gruzu. W trakcie robót ziemnych operator koparki na głębokości około metra ujawnił fragmenty ludzkich kości. O zdarzeniu powiadomiono dyżurnego komendy.

406964124


1767815066


Policjanci zabezpieczyli miejsce odnalezienia szczątków, a następnie przystąpili do jego oględzin. W czynnościach uczestniczył również biegły lekarz sądowy. Kości nie były kompletne i znajdowały się w stanie zawansowanego rozkładu.
Według wstępnych ustaleń, znalezione szczątki człowieka pochodzą sprzed kilkudziesięciu lat, najprawdopodobniej z czasów II Wojny Światowej. Decyzją prokuratora zostały zabezpieczone celem pochówku.

KPP w Jaśle

 

REKLAMA

Fotograf Jasło

 

Komentarze  
0 # ja 2013-11-15 18:15
aha? lol
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
0 # korczyk 2013-11-24 17:56
no tak. dawniej przecież był tam cmentarz. ludzie na prawdę bardzo słabo znają historię swojego miasta.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
0 # tomek 2013-11-29 09:42
w jaśle nie jedno ciało leży pod naszymi nogami
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz

Redakcja portalu www.miastojaslo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do wycięcia całego komentarza lub jego fragmentu. Wszystkie komentarze wymagają akceptacji administratora portalu. Dodanie komentarza jest jednoznaczne z akceptacją zasad zawartych w regulaminie portalu.

Regulamin