czwartek, 14 listopad 2013 16:52

Odkopano ludzkie kości

IS DPP 692

Policjanci z jasielskiej komendy pracowali na miejscu znalezienia ludzkich kości.

Zostały one odkopane przez operatora koparki w trakcie prac ziemnych. Szczątki pochodzą sprzed kilkudziesięciu lat, prawdopodobnie z okresu II Wojny Światowej.
Wczoraj na Placu Żwirki i Wigury w Jaśle pracownicy Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej wykonywali prace mające na celu zlokalizowanie studzienki instalacji sanitarnej, która znajdowała się pod warstwą asfaltu i gruzu. W trakcie robót ziemnych operator koparki na głębokości około metra ujawnił fragmenty ludzkich kości. O zdarzeniu powiadomiono dyżurnego komendy.

406964124

1767815066

Policjanci zabezpieczyli miejsce odnalezienia szczątków, a następnie przystąpili do jego oględzin. W czynnościach uczestniczył również biegły lekarz sądowy. Kości nie były kompletne i znajdowały się w stanie zawansowanego rozkładu.
Według wstępnych ustaleń, znalezione szczątki człowieka pochodzą sprzed kilkudziesięciu lat, najprawdopodobniej z czasów II Wojny Światowej. Decyzją prokuratora zostały zabezpieczone celem pochówku.

KPP w Jaśle