czwartek, 24 październik 2013 13:12

Sadzonki drzew i krzewów dla mieszkańców

drzewka - sadzonki

Miasto realizuje akcję edukacyjną „Posadzimy drzewa, bez nich żyć się nie da”, której głównym celem jest popularyzowanie wśród mieszkańców Jasła roli zieleni w kształtowaniu lokalnego klimatu.

Elementem pośrednim akcji jest wypełnienie krótkiej ankiety, dotyczącej wykorzystywanych paliw do ogrzewania domów mieszkalnych.

Wieloletnie wyniki pomiarów powietrza wykazują, że w okresie grzewczym w powietrzu zauważalny jest wzrost poziomu dwutlenku siarki, tlenku węgla, tlenku azotu oraz toksycznych związków chemicznych, które często są rakotwórcze. - Chcemy przystąpić do „Programu Ograniczenia Niskiej Emisji dla miasta Jasła”, a informacje uzyskane z ankiet pomogą ocenić stopień zainteresowania mieszkańców udziałem w tym projekcie – mówi Andrzej Czernecki, burmistrz Jasła.

Każdy uczestnik akcji, która skierowana jest do mieszkańców domów mieszkalnych, po wypełnieniu ankiety dotyczącej posiadanego źródła ogrzewania otrzyma sadzonkę (drzewko lub krzew – do wyboru są: świerk serbski, wierzba japońska, tuja szmaragd, cyprysik groszkowy, jałowiec kolumnowy).

Zapraszamy 29 października (wtorek) do odwiedzenia drewnianego domku nr 12 znajdującego się na jasielskim rynku. Można przyjść już z wypełnioną ankietą.

UMJ