piątek, 05 lipiec 2013 17:57

Ostrzeżenie o burzach z gradem Wyróżniony

Ostrzeżenie o burzach z gradem

Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie ostrzega, że w dniu 5 lipca od godz. 14.00 do 6 lipca do godz. 2.00 przewiduje się wystąpienie burz, lokalnie z opadami gradu, podczas których opady deszczu wyniosą od 20 mm do 30 mm, a wiatr osiągnie w porywach do 75 km/h.

Burze z gradem mogą spowodować: zakłócenia w pracy urządzeń elektrycznych, zagrożenie pożarowe, szkody w uprawach rolnych; zagrożenie życia od uderzenia piorunów, utrudnienia na terenach zurbanizowanych; utrudnienia komunikacyjne, lokalne zalania.

W związku z ostrzeżeniem uprasza się o dokonanie zabezpieczenia mieszkań i domów oraz innego mienia przed burzami z gradem(pozamykanie okien, drzwi), Zabezpieczenie przedmiotów mogących stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa (przedmioty na balkonach, parapetach okien itp.) pod wpływem silnych podmuchów wiatru, usunięcie samochodów z okolic drzew oraz dostosowanie prędkości jazdy pojazdów samochodowych do warunków atmosferycznych.

Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Jaśle