REKLAMA

fotografia dziecięca i noworodkowa

niedziela, 23 czerwiec 2013 11:43

Odpowiedzą za uprawę konopi

Odpowiedzą za uprawę konopi

Policjanci z jasielskiego wydziału kryminalnego zatrzymali dwóch mieszkańców Krosna, którzy zajmowali się uprawą konopi.


Funkcjonariusze zlikwidowali dziewięć poletek, na których mężczyźni zasadzili ponad siedemdziesiąt krzaków zakazanej rośliny. Ponadto w domu jednego z zatrzymanych policjanci zabezpieczyli pół kilograma marihuany. Za swoją nielegalną działalność podejrzanym „plantatorom” grożą surowe konsekwencje.
Początkiem tygodnia policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zdobyli informacje o nielegalnej uprawie konopi na terenie gminy Jasło. Funkcjonariusze w toku prowadzonych czynności ustalili miejsce, w którym znajdowało się poletko z zakazaną rośliną. W trakcie obserwacji uprawy, pojawili się dwaj jego właściciele. Zaskoczeni mężczyźni zostali zatrzymani, gdy podlewali konopie. Okazali się nimi mieszkańcy Krosna w wieku 20 i 21 lat. W samochodzie, którym przyjechali znajdowały się pojemniki z wodą i nawozem.
Policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Służby Celnej i specjalnie wyszkolonym psem do wykrywania zapachu narkotyków sprawdzili mieszkania podejrzanych. W trakcie przeszukania domu 21-latka w jednym z pomieszczeń znaleźli specjalnie przygotowaną do uprawy konopi szafę ubraniową. Ponadto ujawnili ukryty susz roślinny. Po użyciu testera funkcjonariusze potwierdzili, że jest to pół kilograma marihuany.

Odpowiedzą za uprawę konopi


W czasie prowadzonego postępowania policjanci zebrali materiał dowodowy, z którego wynikało, że ujawnione poletko konopi indyjskich nie było jedynym, którym opiekowali się podejrzani. Śledczy ustalili, że zatrzymani zakazane rośliny zasadzili jeszcze w ośmiu innych miejscach na terenie gminy Jasło oraz sąsiadującej z nią gminy Wojaszówka w powiecie krośnieńskim. Łącznie na zlikwidowanych uprawach zasadzonych było ponad 70 krzaków konopi.
Starszy z podejrzanych usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających w postaci marihuany oraz uprawy konopi indyjskich. W czasie przesłuchania przyznał się do zarzucanych mu czynów i wyjaśnił, że wspólnie z zatrzymanym kolegą najpierw konopie uprawiali w jego mieszkaniu, w specjalnie przygotowanej szafie, a następnie zasadzili w ziemi, w dziewięciu różnych miejscach. Ponadto wyjaśnił, że otrzymaną z roślin marihuanę mieli przeznaczyć na własny użytek. Młodszy z mężczyzn potwierdził relacje swojego wspólnika i również przyznał się do uprawy konopi.
Za popełnione czyny 21-latkowi zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności, jego koledze do lat 8.

KPP Jasło

REKLAMA

Fotograf Jasło

 

Dodaj komentarz

Redakcja portalu www.miastojaslo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do wycięcia całego komentarza lub jego fragmentu. Wszystkie komentarze wymagają akceptacji administratora portalu. Dodanie komentarza jest jednoznaczne z akceptacją zasad zawartych w regulaminie portalu.

Regulamin