środa, 05 czerwiec 2013 15:08

Ostrzeżenie o burzach z gradem

Ostrzeżenie o burzach

Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie ostrzega, że w dniu 5 czerwca od godz. 13.00 do 22.00 przewiduje się wystąpienie burz, lokalnie z opadami gradu, podczas których opady deszczu wyniosą od 20 mm do 30 mm, a wiatr osiągnie w porywach do 70 km/h.

Intensywne opady deszczu i burze mogą spowodować utrudnienia w komunikacji oraz lokalne podtopienia.

W związku z ostrzeżeniem uprasza się o dokonanie zabezpieczenia mieszkań i domów oraz innego mienia przed intensywnymi deszczami oraz dostosowanie prędkości jazdy pojazdów samochodowych do warunków atmosferycznych.

Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Jaśle