poniedziałek, 03 czerwiec 2013 09:51

Ostrzeżenie o intensywnych opadach deszczu i burzach z gradem

deszcz

Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie ostrzega, że od 3 czerwca od 8.00 do 4 czerwca do 8.00 przewiduje się opady deszczu okresami o natężeniu umiarkowanym i silnym.

Prognozowana wysokość opadów od 40 mm do 50 mm. W godzinach popołudniowych i wieczornych prognozuje się również burze. W burzy możliwy opad gradu i porywy wiatru do 60 km/h. Intensywne opady deszczu i burze mogą spowodować utrudnienia w komunikacji oraz lokalne podtopienia.
W związku z ostrzeżeniem uprasza się o dokonanie zabezpieczenia mieszkań i domów oraz innego mienia przed intensywnymi deszczami oraz dostosowanie prędkości jazdy pojazdów samochodowych do warunków atmosferycznych.

Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Jaśle