Jasło

Fotografia ślubna Jasło, Krosno, Rzeszów

wtorek, 19 październik 2021 11:03

Nagrody Miasta Jasła w zakresie kultury – składanie wniosków

Nagrody Miasta Jasła w zakresie kultury Do końca października br. można składać wnioski

o przyznanie nagrody Miasta Jasła w roku 2021 za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej i naukowej oraz upowszechniania i ochrony kultury. Kandydatów do nagrody mogą zgłaszać: stowarzyszenia, związki i grupy twórcze, instytucje kultury, szkoły artystyczne oraz radni Rady Miejskiej Jasła.

Nagrody Miasta Jasła w zakresie kultury przyznawane są od 2001 roku. Otrzymują je twórcy i animatorzy kultury związani ze środowiskiem jasielskim, za szczególne osiągnięcia artystyczne i naukowe oraz za wyróżniające się dokonania na rzecz upowszechniania i ochrony kultury. W 2020 roku nagrody otrzymali: Henryk Zych, Elżbieta Ruszała, Stanisław Mazan i Piotr Mazur, Tadeusz Wróbel i Mieczysław Wieteska.

Zgłoszenie dokonuje się w formie wniosku, na formularzu stanowiącym załącznik do Uchwały
Nr XXXIV/369/2001 Rady Miejskiej Jasła z dnia 5 kwietnia 2001 r. Szczegółowe informacje wraz z wnioskiem znajdują się pod adresem: https://um.jaslo.pl/pl/nagrody-miasta-jasla-w-zakresie-kultury/

Urząd Miasta w Jaśle

Projektowanie stron internetowych Jasło