REKLAMA

fotografia dziecięca i noworodkowa

piątek, 28 sierpień 2020 11:54

Na Podkarpaciu Szlachetna Paczka potrzebna bardziej niż kiedykolwiek. Sprawdź, jak możesz pomóc w najbliższej okolicy

szlachetna paczkaW wyniku pandemii koronawirusa SARS-CoV-2 co czwarty Polak utracił dochód bądź ma w najbliższym otoczeniu kogoś, kto stracił pracę.


Szlachetna Paczka reagując na bieżącą sytuację, rozszerza swoje wsparcie. By dotrzeć do wszystkich potrzebujących z województwa, w tym do rodzin dotkniętych skutkami pandemii, potrzeba aż 504 wolontariuszy. Możesz zostać jednym z nich.

Skutki epidemii dotykają nas wszystkich, ale – jak bywa zazwyczaj – najboleśniej odczuwają je grupy i tak już wykluczone społecznie i najmniej uprzywilejowane. Aż 45% osób, które zarabiają poniżej tysiąca złotych miesięcznie utraciło swoje źródła utrzymania. Osoby starsze, schorowane i z niepełnosprawnościami, rodziny ledwo wiążące koniec z końcem – Szlachetna Paczka w 20. edycji chce dotrzeć do najbardziej potrzebujących, w tym m.in. do osób dotkniętych skutkami epidemii COVID-19.

Trwa rekrutacja do wolontariatu w Paczce. Wesprzyj potrzebujących z lokalnej społeczności. Wejdź na https://www.szlachetnapaczka.pl/superw/. 

Historia z sąsiedztwa

Pani Ula po Weekendzie Cudów, kiedy jej rodzina otrzymała pomoc dzięki wolontariuszom Szlachetnej Paczki, na nowo uwierzyła, że może żyć godnie. Znalazła pracę jako sprzątaczka w lokalnej instytucji, w końcu wszystko zaczęło się układać. – I wtedy przyszedł wirus… – opowiada przez łzy.

Przez pandemię Pani Ula straciła jedyne źródło utrzymania. Jest załamana. Jak teraz zadba o lekarstwa i rehabilitację dla niepełnosprawnego syna?

Takich osób mierzących się z problemami po cichu, tuż za rogiem, są setki. Tylko w zeszłej edycji Szlachetnej Paczki udało się pomóc niemal 700 rodzinom z województwa podkarpackiego.

Jak możesz pomóc tym, którym zabrakło szczęścia? Wejdź na https://www.szlachetnapaczka.pl/superw/ i zostań wolontariuszem Szlachetnej Paczki.

Koronawirus odbiera nie tylko zdrowie 

– Kryzys niewątpliwie spowoduje wzrost bezrobocia i ubóstwa – analizuje prof. Ryszard Szarfenberg z Uniwersytetu Warszawskiego. – Wiemy, że zatrudnienie już spadło o około 150 tys. – to jest bardzo dużo, a ubóstwo jest dość mocno powiązane z bezrobociem. 

45 proc. zarabiających poniżej tysiąca złotych deklaruje utratę pracy z powodu pandemii – podaje GUS. 

– Badania pokazują, że najczęściej i w pierwszej kolejności tracą pracę ci zatrudnieni, którzy i tak są w najgorszej sytuacji: osoby z niższym wykształceniem, gorzej wykwalifikowane, pracownicy dorywczy, sezonowi, kobiety z dziećmi, młodzi pracownicy bez doświadczenia – kończy prof. Szarfenberg. 

Zostając wolontariuszem, możesz pomóc m.in. osobom dotkniętym skutkami pandemii w województwie podkarpackim. Więcej na https://www.szlachetnapaczka.pl/superw/. 

2020 rok – (nie) tylko pandemia

2020 rok to nie tylko pandemia. To także powódź, która w szczególny sposób dotknęła także województwo podkarpackie. Wolontariusze Szlachetnej Paczki we współpracy z lokalnymi władzami i instytucjami będą włączali do programu również te rodziny, które straciły swój dobytek lub pogorszyły się ich warunki życiowe w wyniku powodzi czy nawałnic.

By walczyć z ubóstwem, osamotnieniem i wykluczeniem cyfrowym spowodowanymi kryzysem, który w tym roku dotyka tak wielu, Paczka potrzebuje łącznie 9,5 tysiąca wolontariuszy w skali całego kraju.
 
Tylko razem możemy sprawić, że ten rok zakończy się dobrze – również dla poszkodowanych w wyniku pandemii czy powodzi.

Zostając wolontariuszem, możesz wpłynąć na to, by trudny rok 2020 skończy się szczęśliwie dla rodzin i samotnych osób w potrzebie. Wejdź na https://www.szlachetnapaczka.pl/superw/.

REKLAMA

Fotograf Jasło

 

Dodaj komentarz

Redakcja portalu www.miastojaslo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do wycięcia całego komentarza lub jego fragmentu. Wszystkie komentarze wymagają akceptacji administratora portalu. Dodanie komentarza jest jednoznaczne z akceptacją zasad zawartych w regulaminie portalu.

Regulamin