poniedziałek, 16 marzec 2020 09:31

Dwa nowe przypadki zakażenia wirusem SARS-CoV2 na Podkarpaciu

Koronawirus na PodkarpaciuPotwierdzono dwa nowe przypadki zakażenia wirusem SARS-CoV2 na Podkarpaciu.

Chodzi o młoda kobietę z powiatu leżajskiego (stan dobry) oraz mężczyznę w sile wieku z powiatu mieleckiego (stan dobry).

Obecnie na terenie województwa podkarpackiego pod nadzorem pozostaje 1906 osób, dla 1106 osób wydano decyzje o poddaniu się kwarantannie domowej. Aktualnie hospitalizowanych jest 56 osób.

Od początku wdrożenia badań w kierunku koronawirusa SARS CoV2 w laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej wykonano 393 testy.

Do tej pory w województwie podkarpackim badaniami laboratoryjnymi potwierdzono 10 przypadków zakażenia koronawirusem.

Małgorzata Waksmundzka-Szarek

Rzecznik Prasowy ​Wojewody Podkarpackiego