REKLAMA

fotografia dziecięca i noworodkowa

czwartek, 23 maj 2019 13:02

W Jaśle powstaną aktywne przejścia dla pieszych Wyróżniony

W Jaśle powstaną aktywne przejścia dla pieszychMiasto otrzymało 100 tys. zł na wykonanie czterech aktywnych przejść dla pieszych.


Wniosek Miasta Jasła „Bezpieczny pieszy w mieście Jaśle”, został wybrany do dofinansowania spośród 319 wniosków z całej Polski. Całość zadania, które planowane jest do realizacji w okresie wakacyjnym, wyniesie ponad 181 tys. zł.

W ramach projektu oznaczone zostaną cztery aktywne przejścia dla pieszych w newralgicznych częściach miasta, przy dużych „potokach” ludzi w pobliżu szkół i kościoła. Dodatkowo zaplanowano również cykl szkoleń dotyczących bezpieczeństwa w ruchu drogowym adresowanych do dzieci, młodzieży i seniorów. Kampanię profilaktyczną przeprowadzi Straż Miejska w Jaśle.

Aktywne przejście dla pieszych to system poprawiający bezpieczeństwo zarówno pieszych jak i kierowców. Tego rodzaju przejście nie działa w sposób ciągły, a jedynie aktywuje się w momencie gdy jest to potrzebne. Pomocne są zwłaszcza po zmierzchu, gdy piesi są najmniej widoczni. Zestaw migających świateł, w tym „kocich oczek” zamontowanych w jezdni, jest aktywowany, gdy pieszy znajduje się w jego pobliżu.

Aktywne przejścia zamontowane zostaną po dwa na dwóch ulicach: Szkolnej i 3-go Maja. Na ul. Szkolnej w pobliżu wjazdu do ZSM nr 3 i sklepu Biedronka (lokalizacja nr 1) oraz w pobliżu niepublicznego przedszkola i pasażu prowadzącego do MOSiR-u (lokalizacja nr 2). Z kolei na ul. 3-go Maja przejścia te będą koło kościoła oo. Franciszkanów (lokalizacja nr 3) i pomiędzy ul. W. Pola, a sklepem Biedronka (lokalizacja nr 4).

- Takie inicjatywy integrują mieszkańców i wpływają na zwiększenie poziomu bezpieczeństwa, a to jest jednym z priorytetów Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Serdecznie gratuluję autorom projektu i życzę powodzenia w jego realizacji – napisał w liście gratulacyjnym skierowanym do burmistrza Jasła, Jarosław Zieliński, sekretarz stanu w MSWiA.

Dofinansowanie przyznane w ramach „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018-2020”, otrzymały 104 projekty, o wartości prawie 6 mln zł.

Urząd Miasta w Jaśle

REKLAMA

ZAHURT JASŁO

Salon fryzjerski Renata

instalator klimatyzatory

REKLAMA

Fotoinspiracje

 

Komentarze  
+1 # Kaśka 2019-05-23 17:32
A gdzie bezpieczne przejście na ul. Bieszczadzkiej i Brzyszczki? Tam przejść to graniczy z cudem A żeby dziecko przeszło to nie ma takiej możliwości. Trzeba pewnie czekać na jakąś tragedię jak zwykle.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz

Redakcja portalu www.miastojaslo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do wycięcia całego komentarza lub jego fragmentu. Wszystkie komentarze wymagają akceptacji administratora portalu. Dodanie komentarza jest jednoznaczne z akceptacją zasad zawartych w regulaminie portalu.

Regulamin