poniedziałek, 03 grudzień 2018 20:24

W Jaśle powstaje tor rolkowo-narciarski Wyróżniony

W Jaśle powstaje tor rolkowo-narciarskiTrwają prace związane z budową toru rolkowo-narciarskiego,

który powstaje na terenie stadionu przy ul. Sikorskiego 15 w Jaśle (obiekty MOSiR). W okresie zimowym wyznaczane na nim będą trasy biegowe dla narciarzy, natomiast w okresie wiosennym, letnim i jesiennym tor wykorzystywany będzie do jazdy na rolkach i nartorolkach.
- Staramy się wspierać każdą inicjatywę, która poprawia i zwiększa ofertę miejskiej infrastruktury sportowej. O tor rolkowo-narciarski już od dawna zabiegali miłośnicy tych dwóch dyscyplin sportowych, a dodatkowym argumentem były wyniki sportowe osiągane przez naszych sportowców z Klubu Sportowego Speed Jasło. Na początku sprawdziliśmy, gdzie mógłby powstać taki tor i jak mógłby wyglądać, a później po wyliczeniu kosztów zabezpieczyliśmy w miejskim budżecie potrzebną kwotę na jego wykonanie – mówi Ryszard Pabian, burmistrz Jasła.

Tor w Jaśle
Tor, o szerokości 4 metrów, poprowadzony został wzdłuż wewnętrznego ogrodzenia stadionu oraz wzdłuż jego drogi wewnętrznej. Część toru zaplanowano także poza ogrodzeniem stadionu na sąsiadującej z nim działce. Jego powierzchnia użytkowa wynosi 2400 mkw.
Wykonawcą inwestycji, wyłonionym w drodze przetargu nieograniczonego, zostało Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych Sp. z o.o. w Jaśle. Koszt zadania wynosi 448.716,30 zł brutto, środki na jego realizację zabezpieczone zostały w budżecie miejskim.
Tor ma zostać oddany do użytku - do 15 grudnia 2018.
Urząd Miasta w Jaśle