czwartek, 08 listopad 2018 18:16

Wyjątkowy jubileusz – setne urodziny Michała Zagórskiego Wyróżniony

Setne urodziny Michała Zagórskiego Michał Zagórski, mieszkaniec Jasła, 27 października obchodził swoje 100 urodziny.

Jest to tym bardziej szczególny jubileusz, gdyż zbiega się w czasie, kiedy nasza Ojczyzna obchodzi 100-lecie odzyskania niepodległości.

Z okazji 100 urodzin Ryszard Pabian, burmistrz Miasta oraz Alicja Wójcik, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Jaśle, w obecności najbliższych, złożyli Jubilatowi serdeczne życzenia.

Setne urodziny Michała Zagórskiego Michał Zagórski urodził się w Męcinie Wielkiej koło Gorlic. Wychowywał się w rodzinnym domu, miał siedmioro rodzeństwa. Jako najstarszy z braci czuł się odpowiedzialny, dlatego dbał i pomagał zdobyć im wykształcenie. Po ukończeniu szkoły w Nowym Sączu został nauczycielem. Ożenił się z Janiną Chmiel, z którą przeprowadził się do Jasła. Był również instruktorem samoobrony. Do czasu przejścia na emeryturę pracował jako chemik w Rafinerii w Jaśle. Doczekał się troje wnuków i czworo prawnuków. Opiekę nad nim sprawuje wnuk Marcin z żoną.

Pan Michał Zagórski jest człowiekiem pełnym optymizmu, samodzielnym  i sprawnym jak na swój wiek.

Jeszcze raz składamy podziękowania za trud i pracę minionych stu lat życia oraz życzymy zdrowia i pogody ducha.

Urząd Miasta w Jaśle