REKLAMA

fotografia dziecięca i noworodkowa

sobota, 03 marzec 2018 13:06

„Akcja Pensjonat” w TVP HISTORIA

„Akcja Pensjonat” w TVP HISTORIA03 marca o godzinie 21:40 na kanale TVP HISTORIA zostanie wyemitowany film krośnieńskiej Telewizji Obiektyw - „Akcja Pensjonat”.


Fabularyzowany dokument opowiada o głośnej akcji odbicia więźniów z hitlerowskiego więzienia w Jaśle. W nocy z 5 na 6 sierpnia 1943 r. sześciu żołnierzy Kedywu Armii Krajowej w spektakularny sposób uwolniło ponad 130 osób, w tym 66 więźniów politycznych. O akcji mówiły alianckie radiostacje i pisała niemal cała tajna prasa podziemna. W 2017 r. film „Akcja Pensjonat” zdobył III nagrodę dla najlepszego filmu dokumentalnego na 5. Zamojskim Festiwalu Filmowym.

„Bardzo się cieszę, to kolejny film Telewizji Obiektyw, który zostanie wyemitowany na kanale TVP HISTORIA. Serdecznie zapraszam do obejrzenia – Bogdan Miszczak, prezes Telewizji Obiektyw.

REKLAMA

Fotograf Jasło

 

Dodaj komentarz

Redakcja portalu www.miastojaslo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do wycięcia całego komentarza lub jego fragmentu. Wszystkie komentarze wymagają akceptacji administratora portalu. Dodanie komentarza jest jednoznaczne z akceptacją zasad zawartych w regulaminie portalu.

Regulamin