środa, 28 luty 2018 12:00

Strażnicy miejscy uratowali mężczyznę przed zamarznięciem Wyróżniony

Strażnicy miejscy uratowali mężczyznę przed zamarznięciem To była kolejna rutynowa akcja odwiedzin strażników u osób bezdomnych, którzy mogą nie sprostać wyzwaniom zimy.

27 lutego podczas kontroli pustostanów na terenie miasta Jasła, funkcjonariusze natknęli się na bezdomnego mężczyznę. Nie chciał on żadnej pomocy, poprosił tylko o wodę, gdyż ta którą posiadał zamarzła.
Mężczyzna był mocno wyziębiony, gdyż w takich warunkach przebywał już kolejną noc z rzędu. Po szybkiej interwencji w MOPS, mężczyzna otrzymał ciepłą herbatę oraz kanapki. Funkcjonariuszom oraz pracownikom MOPS udało się namówić czterdziestolatka do przyjęcia niezbędnej pomocy i przewieziono go niezwłocznie do schroniska dla bezdomnych. Gdyby nie interwencja strażników, kolejna noc w takich warunkach mogłaby się skończyć dla niego tragicznie.
Straż Miejska w Jaśle