baner outlet 2017 swieta NS 900 165 MiastoJaslo

informacje

piątek, 24 listopad 2017 17:48

POSZUKIWANY LISTEM GOŃCZYM ZATRZYMANY PRZEZ POLICJANTÓW Wyróżniony

2Policjanci przedstawili zarzuty 22-letniemu mieszkańcowi gminy Tarnowiec.

Mężczyzna był poszukiwany listem gończym. Miał na swoim koncie włamania, kradzieże oraz uszkodzenia mienia. W ubiegłym tygodniu został zatrzymany na terenie województwa mazowieckiego. Przyznał się do popełnienia przestępstw i złożył wyjaśnienia. Został przewieziony do zakładu karnego gdzie odbywa teraz karę pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze ustalili miejsce pobytu i zatrzymali sprawcę przestępstw, które popełnił on na terenie gminy Tarnowiec. Począwszy od maja do końca sierpnia na tym terenie doszło do dwóch kradzieży z włamaniem, krótkotrwałego użycia pojazdu, kradzieży dokumentów, uszkodzenia samochodu osobowego oraz przywłaszczenia mienia, gdzie łączne straty na szkodę pokrzywdzonych wyniosły kilkanaście tysięcy złotych.

Po zgłoszeniu tych spraw, mundurowi wykonywali niezbędne czynności zmierzające do ustalenia sprawcy. W toku prowadzonych czynności policjanci zabezpieczali ślady i dowody, ustalali świadków i zbierali informacje. W wykrycie tych spraw zaangażowani zostali również funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego jasielskiej komendy policji.

Na podstawie zebranego materiału dowodowego śledczy ustalili, że sprawcą tych przestępstw jest 22-letni mieszkaniec gminy Tarnowiec. Mężczyzna jednak ukrywał się przed organami ścigania. Był poszukiwany listem gończym wydanym przez Sąd Rejonowy w Krośnie, za przestępstwo popełnione na terenie powiatu krośnieńskiego.

W ubiegłym tygodniu młody mężczyzna został zatrzymany na terenie województwa mazowieckiego. W jasielskiej komendzie funkcjonariusze przedstawili mu łącznie 5 zarzutów dotyczących m.in. kradzieży, kradzieży z włamaniem, uszkodzenia mienia, a także krótkotrwałego użycia samochodu.

Mężczyzna przyznał się do zarzucanych czynów i złożył wyjaśnienia. W toku prowadzonych czynności policjanci ustalili także osoby, które brały udział w popełnianiu niektórych z tych przestępstw. To 21-letnia kobieta i 43-letni mężczyzna zamieszkujący teren powiatu krośnieńskiego. Oni także usłyszeli już zarzuty.

Niebawem o losie całej trójki zadecyduje sąd. 22-latek aktualnie przebywa w zakładzie karnym, gdzie odbywa karę pozbawienia wolności za wcześniejsze przewinienia.

pw