informacje

sobota, 16 wrzesień 2017 13:34

„AUTOCHODZIK” Straży Miejskiej wyruszył by uczyć najmłodszych Wyróżniony

straz 2Jasielska Straż Miejska posiada na swym wyposażeniu edukacyjny zestaw komunikacyjny AUTOCHODZIK, który pozwala sukcesywnie przygotowywać najmłodszych do uczestnictwa w ruchu drogowym.

Taki AUTOCHODZIK bawi, uczy, a także chroni.
8 września po raz pierwszy Autochodzik został praktycznie wykorzystany do zajęć profilaktycznych z dziećmi. W zeszłym tygodniu zajęcia strażnicy przeprowadzili w Szkole Podstawowej nr 2, Przedszkolu Miejskim nr 3, Przedszkolu Miejskim nr 6 w Jaśle.
Funkcjonariuszki prowadzące zajęcia, w rozłożonym na sali miasteczku prezentowały różne sytuacje drogowe. Dzieci uczyły się rozpoznawać znaki drogowe, znaczenia kolorów na sygnalizatorze świetlnym, oraz zasad bezpiecznego przejścia przez jezdnię. Każdy mógł się przekonać, że ćwiczenia, które wydają się z pozoru łatwe, wymagają koncentracji uwagi, spostrzegawczości, umiejętności przewidywania i obserwacji oraz podejmowania właściwych decyzji.

straz 1

straz 3

Pomimo tremy pierwsza prezentacja wypadła bardzo dobrze. Wszyscy, zarówno dzieci jak i dorośli doskonale się bawili. Autochodzik przez dzieci został entuzjastycznie przyjęty. Najmłodsi z dużą chęcią uczestniczyli w zajęciach, a największe zainteresowanie wzbudziły oczywiście samo-chodziki. Elementów miasteczka drogowego jest tak dużo, że cała grupa mogła uczestniczyć w zabawie. Unikatowy Autochodzik „wymusza” również zapinanie pasów, co staje się później zwykłym nawykiem. Staramy się by zajęcia z najmłodszymi były jak najbardziej atrakcyjne, by przede wszystkim zainteresować najmłodszych, a poprzez zabawę uczyć. Bardzo ważne jest to, aby prawidłowe nawyki zaszczepiać już od najmłodszych lat. Dzięki Autochodzikowi zajęcia takie są dla dzieci jeszcze bardziej ciekawe.
Kolejne dzieci już czekają na zajęcia. Autochodzik zawita do nich już w przyszłym tygodniu. Zapraszamy do wspólnej nauki i zabawy!
Straż Miejska w Jaśle