Nadano jej tymczasowe oznaczenie 2013 EY77. Gdy zostanie wyznaczona jej dokładna orbita odkrywcy będą mogli zaproponować swoją nazwę. Odkrycie dokonane przez uczniów tej szkoły jest jednym z 8 w Polsce. W ramach organizowanego przez międzynarodową instytucję "Hands-On Universe" programu Pan-STARRS w Polsce uczestniczy 12 szkół połączonych w 6 zespołów. Jasielska szkoła współpracowała z Planetarium i Obserwatorium Astronomicznego w Grudziądzu.
Taką akcję organizuje kilka razy do roku International Astreoid Search Collaboration i program edukacyjny Hans-On Universe. Obecna kampania wykorzystuje obserwacje wykonane teleskopem PanStarrs na Hawajach, najlepszym, dedykowanym instrumentem do tego typu obserwacji na świecie, wyposażonym w specjalna kamerę CCD o rozdzielczości 1,4 miliarda pikseli. Zdjęcia wykonane przez teleskop przekazywane są uczniowskim zespołom, kierowanym przez nauczycieli. Każdy zestaw opracowywany jest przez współpracujące zespoły z dwóch szkół. Uczniowie komunikują się przez Internet. Wszyscy nauczyciele biorący udział w kampanii przechodzą szkolenie w formie konferencji i dyskusji na skypie
Program Hands-On Universe w Polsce organizuje profesor Lech Mankiewicz z Centrum Fizyki Teoretycznej PAN i Obserwatorium Astronomiczne UJ pod kierunkiem Krzysztofa Chyżego.
W programie Pan-STARRS Zespół Szkół Miejskich Nr 3 w Jaśle jest jedyną szkołą reprezentującą Podkarpacie. Uczniowie z Jasła mają już na koncie podobny sukces – we wrześniu odkryli asteroidę 2012 SC21.
ZSM Nr 3 w Jaśle