poniedziałek, 19 czerwiec 2017 16:16

R-Revolution nagrodzony na „Roztańczonej Wiośnie" Wyróżniony

rew 1Zespół R-Revolution, działający przy Jasielskim Domu Kultury zdobył III miejsce w XI Wojewódzkim Przeglądzie Tanecznym "Roztańczona Wiosna" w kategorii „formy współczesne”.

Konkurs organizowany przez Miejsko – Gminny Dom Kultury im. Franciszka Kotuli w Głogowie Małopolskim odbył się 18 czerwca br.

Jury obejrzało łącznie 36 prezentacji w trzech kategoriach tanecznych i wyłoniło laureatów oraz przyznało wyróżnienia. Jasielska „Erka” prowadzona przez Katarzynę Koronę, instruktorkę tańca, wywalczyła trzecie miejsce w kategorii 10-15 lat, w której zaprezentowało się 18 zespołów. - Bardzo się cieszymy, bo to był nasz debiut w tym przeglądzie – mówi K. Korona.

rew 2

Celem konkursu organizowanego od 11 lat jest popularyzacja tańca wśród dzieci, młodzieży i dorosłych; konfrontacja dorobku artystycznego grup tanecznych; wymiana pomysłów i doświadczeń w zakresie pracy z zespołami tanecznymi; rozwijanie wrażliwości estetycznej przez bezpośredni kontakt z tańcem i muzyką oraz kultywowanie tradycji poprzez muzykę, taniec i śpiew.

(JDK)