wtorek, 06 czerwiec 2017 18:55

Ostrzeżenie o silnych burzach z gradem - 6-7 czerwca Wyróżniony

burzeIMGW Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych ostrzega, że obserwuje się burze z opadami deszczu których wysokość miejscami wynosi 30 mm.

Prognozuje się dalsze występowanie burz od 06.06.2017 r. od godz. 13:18 do 07.06.2017 r. do godz. 04:00. Łącznie z opadami, które już wystąpiły na południu województwa, sumaryczna wysokość opadów miejscami wyniesie od 40 mm do 50 mm, lokalnie 60 mm. Porywy wiatru do 80 km/h. Lokalnie grad. Stopień zagrożenia: 2

Burze mogą spowodować: zakłócenia w pracy urządzeń elektrycznych, zagrożenie pożarowe, szkody w uprawach rolnych, zagrożenie życia od uderzenia piorunów, utrudnienia na terenach zurbanizowanych, utrudnienia komunikacyjne, lokalne podtopienia. Uwagi: Zmiana dotyczy zwiększenia sum opadów i stopnia ostrzeżenia.

W związku z ostrzeżeniem uprasza się o: dokonanie zabezpieczenia mieszkań i domów oraz innego mienia przed burzami (pozamykanie okien, drzwi); zabezpieczenie przedmiotów mogących stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa (przedmioty na balkonach, parapetach okien itp.) pod wpływem silnych podmuchów wiatru; usunięcie samochodów z okolic drzew oraz dostosowanie prędkości jazdy pojazdów samochodowych do warunków atmosferycznych.

Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego