informacje

piątek, 12 maj 2017 13:20

Burze z gradem – 12 maja Wyróżniony

Burze z gradem – 12 maja IMGW Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych ostrzega, że 12 maja od godz. 13:00 do godz. 20:00 prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu od 15 mm do 25 mm, lokalnie do 35 mm oraz porywami wiatru do 60 km/h.

Lokalnie grad. Największe prawdopodobieństwo wystąpienia zjawisk jest na południu województwa. Prawdopodobieństwo: 80%
Burze mogą spowodować: zakłócenia w pracy urządzeń elektrycznych, zagrożenie pożarowe, szkody w uprawach rolnych, zagrożenie życia od uderzenia piorunów, utrudnienia na terenach zurbanizowanych, utrudnienia komunikacyjne, lokalne zalania.
W związku z ostrzeżeniem uprasza się o: dokonanie zabezpieczenia mieszkań i domów oraz innego mienia przed burzami (pozamykanie okien, drzwi); zabezpieczenie przedmiotów mogących stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa (przedmioty na balkonach, parapetach okien itp.) pod wpływem silnych podmuchów wiatru; usunięcie samochodów z okolic drzew oraz dostosowanie prędkości jazdy pojazdów samochodowych do warunków atmosferycznych.

Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Jaśle