piątek, 05 maj 2017 10:48

Ostrzeżenie o burzach z gradem- 5 maja Wyróżniony

burza 590x443 crop rozmiar niestandardowyIMGW Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych ostrzega, że 5 maja od godz. 12:00 do godz. 21:00 prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu od 20 mm do 30 mm oraz porywami wiatru do 70 km/h. Lokalnie grad. Prawdopodobieństwo: 80%

Burze mogą spowodować: zakłócenia w pracy urządzeń elektrycznych, zagrożenie pożarowe, szkody w uprawach rolnych, zagrożenie życia od uderzenia piorunów, utrudnienia na terenach zurbanizowanych, utrudnienia komunikacyjne, lokalne zalania.
W związku z ostrzeżeniem uprasza się o: dokonanie zabezpieczenia mieszkań i domów oraz innego mienia przed burzami (pozamykanie okien, drzwi); zabezpieczenie przedmiotów mogących stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa (przedmioty na balkonach, parapetach okien itp.) pod wpływem silnych podmuchów wiatru; usunięcie samochodów z okolic drzew oraz dostosowanie prędkości jazdy pojazdów samochodowych do warunków atmosferycznych.

Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Jaśle