wtorek, 25 kwiecień 2017 15:58

„Mali strażnicy przyrody” w Przedszkolu Miejskim nr 3

Dzień Ziemi w Przedszkolu nr 3 w JaśleMIASTO JASŁO segreguje odpady

Dzień Ziemi to idealny czas do podejmowania działań proekologicznych oraz kształtowania nawyków związanych z ochroną środowiska. Wówczas dzieci mają możliwość dowiedzieć się, jak możemy dbać o naszą planetę i jak ważne jest segregowanie śmieci.
W tym roku w naszym Przedszkolu uroczystość miała miejsce 21 kwietnia pod hasłem: „ŻYJ W ZGODZIE Z PRZYRODĄ, NIE ZAŚMIECAJ ZIEMI”. Na samym początku uroczystości Dyrektor Przedszkola Miejskiego nr 3 w Jaśle – Elżbieta Krzysiak - powitała zaproszonych gości Urzędu Miasta w Jaśle: zastępcę kierownika ds. Gospodarki Komunalnej Marcina Gustka, inspektora Łukasza Nigborowicza oraz podinspektor Urszulę Byczek.
Podczas spotkania goście przeczytali utwór J. Kasperkowiaka pt. „Mali strażnicy przyrody” w ramach ogólnopolskiej akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. Ogromne zainteresowanie wśród przedszkolaków wywarła pogadanka o selektywnej zbiórce odpadów komunalnych pod hasłem: „PAPIER – PLASTIK – SZKŁO – posegreguj to!” Spotkaniu towarzyszyły oczywiście gry i zabawy o tematyce ochrony środowiska oraz segregacji odpadów.
Tego dnia przedszkolaki znając niejedną piosenkę o tematyce ekologicznej postanowiły utwierdzić w przekonaniu gości, że mają ogromną wiedzę o ochronie środowiska. Dzieci z grupy Krasnale oraz Plastusie zaśpiewały piosenkę pt. „Eko - eko – ekologia.” Zaś Misie i Motyle recytowały wiersz D. Klimkiewicz, W. Drabik pt. „Ekologia” oraz śpiewały piosenkę pt. „Moja Planeta”.

dzien ziemi 1

Na zakończenie spotkania wszystkie przedszkolaki otrzymały prezenty zachęcające do dbania o naszą przyrodę.
A teraz śmiało wszystkie przedszkolaki mogą powiedzieć:
„Dziś ekologia modne słowo,
przyrodę wszyscy chcemy mieć zdrową.
Jej strażnikami się ogłaszamy,
od dziś przyrodzie my pomagamy.”
Serdecznie dziękujemy Panu Marcinowi, Panu Łukaszowi oraz Pani Uli za przekazanie tak ważnych wiadomości o ochronie przyrody, a także za miła atmosferę.

Agnieszka Urbańska
Nauczyciel Przedszkola Miejskiego nr 3