REKLAMA

fotografia dziecięca i noworodkowa

poniedziałek, 24 kwiecień 2017 10:23

Akcja „Żonkile” w MBP w Jaśle

Akcja „Żonkile” w MBP w JaśleOd kilku lat biblioteki oraz inne instytucje edukacyjne włączają się do akcji społeczno-edukacyjnej „Żonkile” organizowanej przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, która upamiętnia powstanie w getcie warszawskim.


W tym roku także Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle włączyła się w tę ogólnopolską akcję.

Z tej okazji w bibliotece odbyły się lekcje mające na celu przypomnienie tamtych wydarzeń, poznanie bohaterów powstania, a także dylematów z jakimi 74 lata temu zetknęli się młodzi powstańcy.

 

zonkile 2

 

Uczniowie z niezwykłą uwagą obejrzeli film „Nie było żadnej nadziei. Powstanie w getcie warszawskim 1943”, obrazujący wybuch i przebieg powstania oraz jego uczestników, w tym Marka Edelmana, ostatniego przywódcy. To on co roku w rocznicę wybuchu składał pod Pomnikiem Bohaterów Getta bukiet żonkili. Po jego śmierci kwiat ten stał się symbolem pamięci o powstańcach i nadziei, że ich poświęcenie nie zostanie zapomniane. W lekcjach wzięła udział młodzież z I Liceum Ogólnokształcącego w Jaśle.

MBP w Jaśle

REKLAMA

Fotograf Jasło

 

Dodaj komentarz

Redakcja portalu www.miastojaslo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do wycięcia całego komentarza lub jego fragmentu. Wszystkie komentarze wymagają akceptacji administratora portalu. Dodanie komentarza jest jednoznaczne z akceptacją zasad zawartych w regulaminie portalu.

Regulamin