REKLAMA

fotografia dziecięca i noworodkowa

wtorek, 21 marzec 2017 17:11

Mój głos. Moja społeczność

Mój głos. Moja społeczność21 marca obchodzimy Światowy Dzień Zespołu Downa.


Zespół Downa - trisomia 21 to zespół wad wrodzonych spowodowany obecnością dodatkowego chromosomu 21. Osoby z zespołem Downa mają mniejsze zdolności poznawcze niż średnia w populacji zdrowej. Wahają się one od lekkiej do umiarkowanej niepełnosprawności intelektualnej. Zaburzenia rozwojowe manifestują się głównie jako skłonność do zawężonego myślenia lub naiwność. Niewiele osób wykazuje niepełnosprawność intelektualną w stopniu głębokim. Częstość występowania zespołu Downa szacuje się na 1 przypadek na 800–1000 żywych urodzeń.

 

To właśnie dziś masz szansę okazać swoje poparcie dla organizowanych akcji na rzecz osób z zespołem Downa.
W ten wyjątkowy dzień symbolicznie zakładamy kolorowe skarpetki – najlepiej trzy (bo przecież w zespole Downa są 3 chromosomy w 21 parze). Niech te skarpetki będą w różnych, wesołych kolorach– zachęcają organizatorzy ŚDZD. Kolory przewodnie ŚDZD to granatowy i czerwony.

 

 

www.kobietakreatywna.pl

REKLAMA

Fotograf Jasło

 

Dodaj komentarz

Redakcja portalu www.miastojaslo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do wycięcia całego komentarza lub jego fragmentu. Wszystkie komentarze wymagają akceptacji administratora portalu. Dodanie komentarza jest jednoznaczne z akceptacją zasad zawartych w regulaminie portalu.

Regulamin